Tarcza Wschód za miliardy. Założenia Narodowego Programu Odstraszania i Obrony

Budowa umocnień na granicy z Białorusią i Rosją nie może odbywać się za zamkniętymi drzwiami, ale z poszanowaniem środowiska i interesów lokalnych społeczności.

Włoskie tajfuny na wschodniej flance NATO

22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku przywykła już do widoku sojuszniczych samolotów. Tym razem dyżur pełnią piloci z Task Force Eagle II.

Wojska Obrony Terytorialnej biorą udział w ćwiczeniu SAREX-24

20 maja, rozpoczyna się ćwiczenie taktyczno-specjalne SAREX-24, którego organizatorem jest Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Polski generał walczy o stanowisko w Unii Europejskiej

Polska zabiega o wybór generała Sławomira Wojciechowskiego na stanowisko przewodniczącego Komitetu Wojskowego UE.

Pomoc wojskowa warta miliardy

Minister Spraw Zagranicznych, Radosław Sikorski, ujawnił podczas wystąpienia w sejmie wartość pomocy, jaką otrzymała od Polski Ukraina.

25 lat Polski w NATO. Przeskok generacyjny zbrojeniówki

Od 25 lat Polska należy do największego i najsilniejszego sojuszu obronnego – NATO. Aktywny udział w strukturach tej organizacji miał wpływ nie tylko na Wojsko Polskie, ale też w praktyce na cały kraj, w tym sektor zbrojeniowy.

Sondaż: Co zrobiliby Polacy, gdyby Rosja zaatakowała?

W razie wybuchu wojny co trzeci Polak zdecydowałby się na ucieczkę z miejsca zamieszkania, tylko 15,7 proc. badanych wstąpiłoby na ochotnika do wojska.

Marek Kozubal: Dlaczego narasta fala odejść z wojska

Armia ma poważny problem. Zbyt dużo żołnierzy zdejmuje mundur. To nie wynika tylko z upolitycznienia wojska przez Prawo i Sprawiedliwość.

Marek Kozubal: Jak zbudować wielką armię, aby odstraszyć Rosję

W tym roku odeszła z Wojska Polskiego rekordowa liczba żołnierzy, wyjątkowo wielu jednocześnie armia przyjęła. Celem jest 300 tysięczna armia, ale czasu na jej zbudowanie coraz mniej, bo Rosja niebawem będzie gotowa do konfrontacji z NATO.

Polska flota podwodna zmierza prostym kursem na dno

Informacja, że najstarsze podwodne okręty marynarki cumują właśnie w muzeum, a w służbie został samotny i bezbronny „Orzeł”, skłania do pytania, co z programem rozwoju floty „Orka”?

Dymisja generałów Andrzejczaka i Piotrowskiego. Znamy decyzję prezydenta Dudy

Prezydent Andrzej Duda przyjmie wnioski szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Rajmunda Andrzejczaka oraz Dowódcy Operacyjnego gen. Tomasza Piotrowskiego o wypowiedzenie stosunku służbowego - poinformował szef BBN Jacek Siewiera.

Sondaż: Polacy nie chcą powrotu poboru do wojska

Polacy są przekonani, że nawet po wyborach nie zostanie przywrócona obowiązkowa służba wojskowa - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

Opozycja chce odbudować system obrony cywilnej. „Rząd PiS popełnił fatalny błąd”

Rząd Zjednoczonej Prawicy zlikwidował obronę cywilną. Politycy opozycji zapowiadają, że to naprawią i zadbają o ochronę ludności cywilnej.

Sondaż: Broń dla Ukrainy dzieli Polaków. Słowa Mateusza Morawieckiego ciepło odebrane przez zwolenników prawicy

Niemal połowa badanych dobrze oceniła słowa premiera o tym, że już nie dostarczamy broni do Ukrainy.

Najważniejsi dowódcy polskiej armii podali się do dymisji. Potwierdzają się informacje "Rzeczpospolitej"

Trzęsienie ziemi na najwyższych stanowiskach dowódczych w polskich Siłach Zbrojnych. Wypowiedzenia złożyli szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Rajmund Andrzejczak i gen. Tomasz Piotrowski Dowódca Operacyjny - ustaliła Rzeczpospolita. Po południu dymisje generałów potwierdził szef BBN Jacek Siewiera, który podał, że prezydent Andrzej Duda dymisje przyjął.

Marek Kozubal: Wiesław Kukuła - człowiek, który dał wiarę Błaszczakowi

Przez następne trzy lata, bez względu na wynik wyborów, na czele wojska będzie stał generał, który wiele zawdzięcza PiS. Skrupulatnie realizował zadania stawiane przez szefa MON Mariusza Błaszczaka. Czy będzie gotów przekroczyć Rubikon?

Marek Kozubal: Nuklearny szantaż Rosji rękami Łukaszenki, czyli dlaczego chcemy broni atomowej

Polska apeluje o wpuszczenia nas do natowskiego programu Nuclear Sharing. Dlaczego jest to ważne dla naszego bezpieczeństwa? Co grozi nam ze strony reżimu Łukaszenki z Białorusi?

Marek Kozubal: Mariusz Błaszczak ujawnia tajne plany obrony Polski. Co jeszcze może pokazać Rosjanom?

Na potrzeby partyjnej młócki polski minister obrony narodowej pokazuje dokumenty, które przez następne lata powinny być tajne, obniża tym samą naszą wiarygodność w NATO.