Nowe garaże dla czołgów oddane do eksploatacji w Wesołej

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że w garnizonie 1. Warszawskiej Brygady Pancernej w Wesołej oddano do eksploatacji kompleks hal garażowo-obsługowych przeznaczonych do czołgów i innych ciężkich pojazdów gąsienicowych.

Niszczyciel min ORP Czajka po raz ostatni opuścił banderę

W Porcie Wojennym w Gdyni po raz ostatni opuszczono banderę wojenną i proporzec z flagsztoków trałowca bazowego-niszczyciela min ORP Czajka. Ten zasłużony okręt nosił je przeszło 54 lata.

Polska Wojska Obrony Terytorialnej. Operacja Silne Wsparcie i kolejne szkolenia

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej realizują w województwach podlaskim i lubelskim działania w ramach operacji „Silne Wsparcie", której celem jest wzmocnienie odporności społeczności lokalnych z rejonu przygranicznego na zagrożenia hybrydowe.

Marynarka Wojenna RP bez okrętów podwodnych

Planowany od co najmniej roku remont wyłączył właśnie ze służby okręt ORP „Orzeł". Ostatni już okręt podwodny dywizjonu Okrętów Podwodnych 3. Flotylli Okrętów w Gdyni.

Polskie okręty strzelają na szwedzkim poligonie

Cztery okręty Marynarki Wojennej RP przeprowadziły działania na poligonie rakietowym Test och evaluering provplatser koło Härnösand. Wykonały tam strzelania kierowanymi pociskami przeciwokrętowymi Saab Diehl Defence RBS 15 Mk3.

Ministerstwo Obrony odpowiada w sprawie okrętów podwodnych

Kancelaria Sejmu opublikowała trzy odpowiedzi resortu obrony narodowej na poselskie interpelacje dotyczące okrętów podwodnych Marynarki Wojennej. Zarówno ORP Orzeł, jak i nowych, planowanych do zakupu jednostek.

Posłowie opozycji pytają MON o śmigłowce bojowe i ich uzbrojenie

Na stronach Kancelarii Sejmu zamieszczono interpelację poselską autorstwa członków Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.

Czołgi po iskrach. Nowy garnizon Żelaznej Dywizji

Słynne lotnisko w Białej Podlaskiej, które w 2000 r. zwolniono do cywila zamykając ośrodek szkoleniowy dla wojskowych pilotów, po dwóch dekadach powraca do armii.

NBPWP Borsuk na ćwiczeniach Dragon-21

Odbywające się w dniach od 2 do 18 czerwca ćwiczenia Dragon-21 to największe tego typu przedsięwzięcie szkoleniowe realizowane w 2021 r. przez Siły Zbrojne Rzeczpospolitej Polskiej.

100 tys. godzin nalotu polskich F-16 Jastrząb

2. Skrzydło Lotnictwa Taktycznego poinformowało, że flota polskich wielozadaniowych samolotów bojowych Lockheed Martin F-16C/D Jastrząb przekroczyła nalot 100 tys. godzin.

Zakończyła się dezaktywacja ostatnich okrętów podwodnych typu Kobben

Pchacze Nosorożec G-01 i Nosorożec G-02 przeholowały okręt podwodny ORP Bielik z Gdańskiej Stoczni Remontowej w Gdańsku do Portu Wojennego w Gdyni.

Uzbrojenie okrętu podwodnego ORP Orzeł nadal niesprawne

Komenda Portu Wojennego w Gdyni poinformowała o unieważnieniu postępowania przetargowego mającego wyłonić wykonawcę naprawy zasadniczego systemu uzbrojenia okrętu podwodnego ORP Orzeł.

MON odpowiada na poselskie pytania o karabinek Grot

Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz skierował do Sejmu RP odpowiedzi na dwie interpelacje poselskie.

Pół wieku 3. Flotylli Okrętów

11 marca największy związek taktyczny Marynarki Wojennej ‒ 3. Flotylla Okrętów z Gdyni ‒ obchodził 50. rocznicę powstania. Jego siły stanowią główny potencjał uderzeniowy polskiej floty. Są w ciągłej gotowości do działań na morzu i wybrzeżu morskim.

„Szkoła Orląt” wdroży nowy symulator kontroli ruchu lotniczego

Lotnicza Akademii Wojskowa z Dęblina poinformowała o podpisaniu umowy z firmą Giss dotyczącej zakupu i instalacji w budynkach uczelni nowego symulatora do szkolenia kontrolerów ruchu lotniczego.

Koronawirus wysyła powojskowe nieruchomości do cywila

Pandemia Covid-19 ożywiła sprzedaż powojskowych nieruchomości. Pod młotek idą nie tylko mniej atrakcyjne parcele, które wcześniej nie mogły znaleźć właściciela, ale też zwalniane przez armię mieszkania w odległych garnizonach, a nawet niewielkie działki w leśnej głuszy.

Okręty podwodne, czołg i miliony sztuk amunicji idą pod młotek

Agencja Mienia Wojskowego szykuje w tym roku wyprzedaż wycofywanych z linii okrętów podwodnych typu Kobben, jednego wysłużonego trałowca, 10 czołgów T-72 i kilkunastu transporterów opancerzonych.

Macierewicz: do żołnierzy trafiły wyłącznie sprawdzone groty

Decyzję o seryjnej produkcji karabinu MSBS Grot podjął w 2017 r. ówczesny szef MON Antoni Macierewicz. Zamówienie było imponujące. Armia wzięła od razu 53 tys. automatów.