Polska flota podwodna zmierza prostym kursem na dno

Informacja, że najstarsze podwodne okręty marynarki cumują właśnie w muzeum, a w służbie został samotny i bezbronny „Orzeł”, skłania do pytania, co z programem rozwoju floty „Orka”?

Dymisja generałów Andrzejczaka i Piotrowskiego. Znamy decyzję prezydenta Dudy

Prezydent Andrzej Duda przyjmie wnioski szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Rajmunda Andrzejczaka oraz Dowódcy Operacyjnego gen. Tomasza Piotrowskiego o wypowiedzenie stosunku służbowego - poinformował szef BBN Jacek Siewiera.

Sondaż: Polacy nie chcą powrotu poboru do wojska

Polacy są przekonani, że nawet po wyborach nie zostanie przywrócona obowiązkowa służba wojskowa - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

Opozycja chce odbudować system obrony cywilnej. „Rząd PiS popełnił fatalny błąd”

Rząd Zjednoczonej Prawicy zlikwidował obronę cywilną. Politycy opozycji zapowiadają, że to naprawią i zadbają o ochronę ludności cywilnej.

Sondaż: Broń dla Ukrainy dzieli Polaków. Słowa Mateusza Morawieckiego ciepło odebrane przez zwolenników prawicy

Niemal połowa badanych dobrze oceniła słowa premiera o tym, że już nie dostarczamy broni do Ukrainy.

Najważniejsi dowódcy polskiej armii podali się do dymisji. Potwierdzają się informacje "Rzeczpospolitej"

Trzęsienie ziemi na najwyższych stanowiskach dowódczych w polskich Siłach Zbrojnych. Wypowiedzenia złożyli szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Rajmund Andrzejczak i gen. Tomasz Piotrowski Dowódca Operacyjny - ustaliła Rzeczpospolita. Po południu dymisje generałów potwierdził szef BBN Jacek Siewiera, który podał, że prezydent Andrzej Duda dymisje przyjął.

Marek Kozubal: Wiesław Kukuła - człowiek, który dał wiarę Błaszczakowi

Przez następne trzy lata, bez względu na wynik wyborów, na czele wojska będzie stał generał, który wiele zawdzięcza PiS. Skrupulatnie realizował zadania stawiane przez szefa MON Mariusza Błaszczaka. Czy będzie gotów przekroczyć Rubikon?

Marek Kozubal: Nuklearny szantaż Rosji rękami Łukaszenki, czyli dlaczego chcemy broni atomowej

Polska apeluje o wpuszczenia nas do natowskiego programu Nuclear Sharing. Dlaczego jest to ważne dla naszego bezpieczeństwa? Co grozi nam ze strony reżimu Łukaszenki z Białorusi?

Marek Kozubal: Mariusz Błaszczak ujawnia tajne plany obrony Polski. Co jeszcze może pokazać Rosjanom?

Na potrzeby partyjnej młócki polski minister obrony narodowej pokazuje dokumenty, które przez następne lata powinny być tajne, obniża tym samą naszą wiarygodność w NATO.

Armia chce uruchomić dawno zamknięte poligony

Na granicy Mazur, Mazowsza i Podlasia wojsko chce odtworzyć miejsca ćwiczeń zlikwidowane kilkadziesiąt lat temu. Niektóre lokalizacje budzą wątpliwości.

Marek Kozubal: Kto chce broni atomowej w Polsce? Nie wszystkie partie

Nie wszystkie ugrupowania chcą, aby Polska wzięła udział w NATO-wskim programie posiadania broni jądrowej. Do udziału w nim rząd PiS namawia sojuszników.

Krakowski smok na polskim niebie. Nowe malowanie samolotu CASA C-295M

Z okazji 20-lecia służby w polskim lotnictwie jeden z samolotów CASA C-295M otrzymał nowe, okolicznościowe malowanie.

Ukraina w NATO? Polacy: Nie teraz

Polacy są sceptyczni wobec propozycji, aby Ukraina już teraz weszła do Paktu Północnoatlantyckiego. Dużą rezerwę widać wśród wyborców opozycji.

Powołanie akademii HIMARS i Brygady Rakiet

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podpisał decyzję o utworzeniu Akademii HIMARS i 1. Brygady Rakiet. Szef MON obserwował także ćwiczenia rakietowe z wykorzystaniem wyrzutni HIMARS.

Powstanie Komitet Strategii Państwowej? Trwają prace nad jego powołaniem

Senat prowadzi prace nad projektem nowelizacji ustawy o obronie ojczyzny. Zakłada on m.in. powołanie Komitetu Strategii Państwowej, wzmocnienie pozycji szefa Sztabu Generalnego WP.

Jakie wzory Polska powinna czerpać z obrony totalnej na Ukrainie

Czy osoby o polskich korzeniach powinny służyć w naszej armii jak jest np. w Finlandii? Czy werbunek prowadzić m.in. wśród Ukraińców i Białorusinów przebywających w Polsce, i w ten sposób ułatwić im zdobycie obywatelstwa, jak to ma miejsce w USA?

Oczy wojska skierowane na Białoruś. To największe zagrożenie dla polskiego bezpieczeństwa

To państwo Aleksandra Łukaszenki będzie stanowiło w najbliższych latach największe zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa.

Jak przeciwdziałać IED? Pilotażowy kurs dla WOT

Lubelscy Terytorialsi wzięli udział w pilotażowym kursie instruktorów przeciwdziałania improwizowanym urządzeniom wybuchowym C-IED.