Czołg K2PL. Szansa dla polskiego wojska i przemysłu obronnego

Podczas kieleckiego MSPO 2021 nasi dziennikarze mieli okazję przeprowadzić rozmowę z gen. brygady rezerwy dr Eui-Seong Lee, wiceprezesem ds. obronności spółki Hyundai Rotem, producenta czołgu podstawowego K2, oferowanego Polsce w ramach programu Wilk.

„Żmija” w Kruku. Rachunek ekonomiczny

Jednym z istotnych, ale rzadko ostatnio poruszanych aspektów programu Kruk, czyli zakupu nowych śmigłowców bojowych dla Sił Zbrojnych RP, są wieloletnie koszty utrzymania floty.

Prezydencki laur dla artyleryjskiego zwiadowcy

Artyleryjski wóz rozpoznawczy (AWR), ostatni już element kompanijnego modułu ogniowego 120 mm moździerzy samobieżnych, otrzymał w tym roku laury zwierzchnika Sił Zbrojnych RP prezydenta Andrzej Dudy za wyrób służący poprawie poziomu bezpieczeństwa żołnierzy.

Polska Grupa Zbrojeniowa sięga po wsparcie uczelni

Polski przemysł zbrojeniowy, chcąc się rozwijać, potrzebuje nowych, innowacyjnych pomysłów oraz specjalistów, którzy potrafią przekuć ideę w gotowy produkt.

Branża zbrojeniowa patrzy w stronę startupów

Współpraca przemysłu zbrojeniowego ze startupami na pierwszy rzut oka wygląda bardzo kusząco. Czy jednak jest korzystna?

Hiszpańska Navantia po raz pierwszy w Kielcach

Jednym debiutantów na tegorocznym XXIX MSPO w Kielcach są hiszpańskie, państwowe zakłady Navantia, znane między innymi z budowy fregat i wielozadaniowych okrętów desantowych typu Juan Carlos I.

Kolejna propozycja modernizacji BWP-1 na MSPO 2021

Podczas MSPO 2021 Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne z Poznania zaprezentowały kolejną propozycję modernizacji bojowego wozu piechoty BWP-1.

Startuje największy z programów zbrojeniowych w Polsce

Polska Grupa Zbrojeniowa podpisała kontrakt na budowę tarczy przeciwlotniczej krótkiego zasięgu, która powstanie w ramach Programu Narew.

Wyrzutnie z HSW, routery z Teldatu. Polscy fachowcy w programie Wisła

Choć wielomiesięczne negocjacje dotyczące offsetu za Patrioty udało się zamknąć dopiero w połowie sierpnia tego roku, Raytheon Technologies nie czekał z najpilniejszymi zamówieniami.

Raytheon Technologies potęgą na polskim rynku

Przeprowadzona w ubiegłym roku fuzja gigantów technologii zbrojeniowych i lotniczych, Raytheon i United Technologies, zmieniła rzeczywistość lotniczego biznesu tak w USA, jak i na całym świecie.

Jan Grabowski: Chcemy przekazać Polsce technologię produkcji rakiet

Oferta MBDA to pełny transfer technologii i wiedzy do polskiego przemysłu, aby to on był producentem Narwi – mówi Jan Grabowski, dyrektor przedstawicielstwa MBDA w Polsce.

Marco Lupo : Samolot M-346FA to korzyści skali

Prezes Leonardo Poland Marco Lupo dla dziennika „Rzeczpospolita" o możliwościach, jakie Polska zyskałaby dzięki wejściu do programu M-346FA

MSPO 2021: MSPO z Tarczą. Najnowsza broń w kieleckim salonie

Pancerny abrams, długo oczekiwane decyzje w sprawie rakietowej „Narwi" oraz prezentacja pierwszych wyprodukowanych w Polsce wyrzutni Patriot.

Shawn Rantas: Pierwsze Patrioty przed końcem roku

Istotne jest niedopuszczenie do opóźnień drugiej fazy programu „Wisła". Trudno będzie wówczas utrzymać nieprzerwany tryb pracy polskich zakładów – mówi Shawn Rantas, dyrektor programu „Wisła" w Raytheon Missiles & Defense.

Vidar Skjelstad: Budowa Narwi może być szybsza, tańsza i mniej ryzykowna

W krótkim terminie oferujemy Polsce nasz system NASAMS, w dłuższym – budowę „Narwi" w partnerstwie z PGZ – mówi Vidar Skjelstad, wiceprezes norweskiej firmy zbrojeniowej Kongsberg Defence & Aerospace AS.

M-346FA, efektywny wariant Bielika w wersji myśliwsko-uderzeniowej

Myśliwsko-uderzeniowy (Fighter Attack) wariant samolotu M-346 jest wysoce efektywnym, lekkim samolotem bojowym, zapewniającym ogromne korzyści operacyjne i oferującym wiele elementów wspólnych z wersją szkolenia zaawansowanego AJT, wykorzystywaną już w Siłach Powietrznych.

Kielecki salon obronny chce na scenę wrócić z tarczą

W Targach Kielce pełna mobilizacja. Zbrojeniowa wystawa MSPO, w dniach 7–10 września, ma po pandemii odzyskać pozycję w regionie i zaprezentować umundurowanym gościom z całego świata awangardową broń w najlepszym stylu.