Wyzwania artylerii na współczesnych polach walki: precyzja, zasięg, informacja
Bezpieczeństwo kraju i jego odporność na próby ataków opierają się na szeregu rozwiązań, które nie tylko służą bezpośredniej obronie, ale przede wszystkim nowoczesne technologie mają w pierwszej kolejności odstraszać i zniechęcać do agresji. Wiele krajów na świecie umacnia swoje bezpieczeństwo wykorzystując solidne doświadczenie firmy Leonardo i jej wiodącą pozycję w dziedzinie rozwiązań elektronicznych dla obronności. Stojąca za tym technologia stwarza jeszcze inną korzyść – przemysłową – co umacnia suwerenność i bezpieczeństwo narodu. Również Polska jest zapraszana do takiej współpracy z firmą Leonardo, aby rozwijać zdolności obronne i przemysłowe.
Arabia Saudyjska dołączy do brytyjskiego programu FCAS?
Ministrowie obrony Wielkiej Brytanii oraz Królestwa Arabii Saudyjskiej, Ben Wallace oraz książę Khalid bin Salman, podpisali deklarację „o woli przystąpienia Arabii Saudyjskiej do brytyjskiego programu myśliwca przyszłości" (FCAS - Future Air Capabilities Program).
A400M w roli latającego lotniskowca
Bundeswehra, Airbus, centrum badawczo-rozwojowe lotnictwa DLR oraz firmy SFL i Geradts przeprowadziły pierwszy start i lot zdalnie sterowanej platformy Remote Carrier z lecącego samolotu A400M.
Porozumienie GCAP. W drodze do samolotu wielozadaniowego 6. generacji
Doszło do podpisania trójstronnego (na razie) porozumienia w sprawie realizacji programu Global Combat Air Programme (GCAP), którego celem jest opracowanie, produkcja i wdrożenie wielozadaniowej platformy powietrznej 6. generacji. Uczestnikami projektu, na obecnym etapie, są Wielka Brytania, Republika Włoska i Japonia.