Partner merytoryczny

Partnerzy

Czołgi T-90S w rosyjskiej armii?

15 września w rosyjskich mediach społecznościowych opublikowano film mający przedstawiać czołg T-90S użytkowany przez Wojska Lądowe Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

Słowenia przekaże Ukrainie czołgi T-55

Jak poinformował 19 września portal 24ur.com słoweńskiej telewizji Pop TV, rządy w Lublanie i Berlinie porozumiały się odnośnie warunków przekazania Kijowowi przez Słowenię czołgów M-55S w zamian za dostawy wojskowych samochodów ciężarowych MAN.

Na pokładzie desantowca USS Gunston Hall

Dla amerykańskiego okrętu, który ma być wycofany ze służby w przyszłym roku, pobyt na Bałtyku będzie najprawdopodobniej ostatnim dalekim rejsem operacyjnym.

Amerykanie wycofali ze służby kolejny krążownik rakietowy

W Norfolk w stanie Wirginia odbyła się uroczystość wycofania ze służby w US Navy krążownika rakietowego USS Monterey (CG 61). Jest to drugi, w ciągu ostatnich tygodni, okręt typu Ticonderoga, który zakończył służbę.

Ukraina zamówi RCH-155

17 września w internetowym wydaniu niemieckiego dziennika „Die Welt” pojawiła się informacja o zgodzie niemieckich władz na eksport samobieżnych 155 mm armatohaubic RCH-155 (Remote Controlled Howitzer – 155) na Ukrainę.

Polska zakupiła samoloty KAI FA-50 Golden Eagle

Wicepremier i Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zatwierdził umowę na dostawy lekkich samolotów bojowych FA–50. Pierwsze samoloty, w konfiguracji analogicznej do zamawianej przez Siły Powietrzne Republiki Korei, trafią do Polski już w 2023 r.

Niemcy odtworzą zdolności bojowe?

Minister obrony Republiki Federalnej Niemiec Christine Lambrecht zapowiedziała znaczące wzmocnienie Bundeswehry.

Pancerny Waran z HSW wchodzi na scenę

Najnowszy wielozadaniowy pojazd ze Stalowej Woli zabierze na wojnę dowódców i zwiadowców artylerii a także wyrzutnie niszczycieli czołgów Ottokar Brzoza i operatorów przeciwpancernego systemu dronowego Gladius.

Apache zwycięzcą programu Kruk

Wicepremier i minister obrony Mariusz Błaszczak poinformował o wystosowaniu do administracji federalnej Stanów Zjednoczonych zapytania ofertowego (RFI, Request for information), zapoczątkowującego zakup dla Sił Zbrojnych RP w ramach procedury Foreign Military Sales (FMS) śmigłowców bojowych Boeing AH-64E Apache Guardian.

Premier zapowiada na MSPO miliardy na zbrojenia

Premier Mateusz Morawiecki zapowiada rekordowe wydatki na modernizację i wzmocnienie armii. W przyszłym roku nakłady sięgną 138 mld zł, z czego 100 mld wyda budżet państwa a pozostałą kwotę zapewnią inne gwarantowane przez państwo źródła, min Fundusz Wsparcia Sił Zbrojnych.

Antyrakietowa tarcza w decydującej fazie

Odkąd trwa wojna w Ukrainie, sojusznicze zestawy Patriot strzegą polskiego nieba i wschodniej rubieży NATO.