Partnerzy

Pilica+ z nowymi elementami. MON zatwierdził umowę na radary

Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, zatwierdził umowę wykonawczą na dostawy radarów Bystra.

Czy ciężki Borsuk nadąży za Abramsami

Jeszcze w tym roku MON chciałby ocenić przygotowany przez zbrojeniówkę demonstrator technologii nowej, ciężkiej wersji bojowego wozu piechoty bazującego na technologiach sprawdzonych w najnowszym bwp Borsuk z HSW.

Nie tylko Polska. Słowacja przekaże samoloty Mig-29

Eduard Heger, premier Republiki Słowacji, poinformował, że rząd Słowacji zatwierdził wniosek o przekazanie Ukrainie samolotów bojowych MiG-29.

Ogień piekielny z USA. Pociski Hellfire uzbroją polskie śmigłowce

Departament Stanu USA wydał zgodę na sprzedaż Polsce wartych ok. 150 mln dol. 800 kierowanych rakiet przeciwpancernych Hellfire. Będzie to oręż zakontraktowanych przez Polskę śmigłowców bojowego wsparcia AW149 Leonardo.

Polska przekaże Ukrainie samoloty Mig-29

Temat przekazania Ukrainie samolotów myśliwskich powraca. Jak zadeklarował prezydent Andrzej Duda, Warszawa przekaże część z posiadanych samolotów Mig-29.

Okręty podwodne dla Australii. Porozumienie stulecia zawarte... ponownie

Przywódcy Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii przedstawili szczegóły dotyczące zakupu przez Australię wielozadaniowych okrętów podwodnych z napędem jądrowym.

Pierwsze koreańskie lekkie myśliwce z szachownicami

Pierwsze wyprodukowane dla Polski przez Korea Aerospace Industries samoloty FA 50 mają już na skrzydłach biało czerwone szachownice.

Pierwsze pociski PAC-3 MSE trafiły do Polski

Lockheed Martin dostarczył do Polski pierwszą partię pocisków PAC-3 MSE (Patriot Advanced Capability–3 Missile Segment Enhancement). To podstawowy antybalistyczny oręż zakupionego w USA systemu Patriot, który ma bronić polskiego nieba.

Poznański WZMot stanie się pancerną potęgą

Poznańskie Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne będą serwisować, naprawiać i produkować koreańskie czołgi K2, które zamówiła polska armia - zapowiedział w środę podczas spotkania z załogą WZMot szef MON i wicepremier Mariusz Błaszczak.

Pancerny Borsuk pilnie potrzebny. Ale nie trafi do armii tak szybko

Podpisanie w tym tygodniu w HSW umowy ramowej na 1400 bojowych wozów piechoty Borsuk nie oznacza uruchomienia ich seryjnej produkcji. Największy w historii zbrojeniówki kontrakt wart nawet kilkadziesiąt mld zł będzie realizowany na raty.

Jednak nie koreański? Ciężkiego bwp zbudujemy sami

Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, poinformował, że Rada Modernizacji Technicznej zatwierdziła projekt cięższego niż bwp Borsuk wozu.

Borsuk zatwierdzony. MON podpisał umowę na nowe bwp dla wojska

Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, zatwierdził umowę ramową na dostawy nowych pojazdów dla Wojska Polskiego.

Wojna w Ukrainie przyspiesza wejście do gry cyfrowego „Borsuka"

Armia w tym tygodniu zamówi w HSW ponad 1000 nowych bojowych wozów piechoty Borsuk – zapowiada MON.

Więcej Grotów dla Wojska Polskiego

24 lutego w siedzibie Fabryki Broni „Łucznik” w Radomiu Mariusz Błaszczak, wicepremier i minister obrony narodowej, zatwierdzi aneks do umowy na dostawy kolejnej partii karabinków MSBS Grot.

Nowe Groty i karabiny wyborowe dla Wojska Polskiego

Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, podpisał aneks do umowy na dostawy kolejnej partii karabinków MSBS Grot.

Pierwsze strzelanie koreańskich haubic K9 w Polsce

W Centrum Szkoleni Artylerii i Uzbrojenia W Toruniu odbyły się pierwsze strzelania zakupionych w Korei Południowej armatohaubic 155 mm K9.

Polsko-brytyjska odpowiedź na Iskandery

Rakietowa „Mała Narew", najnowszy system do obrony polskiego nieba zajął w poniedziałek pozycję na podwarszawskim Lotnisku Bemowo. Ta precyzyjna broń do osłony lotnisk, zgrupowań wojsk i... wyrzutni Patriot, to prawdziwa polska Wunderwaffe.

"Bieliki" po serwisowymi skrzydłami Leonardo

Wchodzące w skład PGZ Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 zawarły z Leonardo umowę długoterminowego wsparcia eksploatacji polskiej floty szkolnych samolotów M-346.