Włoskie tajfuny na wschodniej flance NATO

22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku przywykła już do widoku sojuszniczych samolotów. Tym razem dyżur pełnią piloci z Task Force Eagle II.

Słowacja szuka nowych czołgów

Ministerstwo Obrony Republiki Słowacji planuje pozyskać ponad 100 nowoczesnych czołgów.

Nowe Jelcze dla Wojska Polskiego

Agencja Uzbrojenia podpisała umowę na dostawy pojazdów Jelcz 862.

Polskie Bayraktary w komplecie

Wiceminister Paweł Bejda wraz z przedstawicielami Sił Zbrojnych RP brali udział w odbiorze ostatniego z czterech zamówionych zestawów bezzałogowego systemu rozpoznawczo-uderzeniowego Bayraktar TB2.

Czołgi, samoloty i systemy artyleryjskie. MON nie zwalnia z zakupami

Wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawił w sejmie listę kontraktów, jakie MON planuje podpisać do końca bieżącego roku. Wielkim beneficjentem ma być krajowy przemysł obronny.

Aerostaty Barbara. Wojsko Polskie zyskuje nowe zdolności

Wojsko Polskie już wkrótce wzbogaci się o zupełnie nowe i unikatowe w skali światowej zdolności. Będą nimi aerostaty rozpoznawcze „Barbara".

Rohde & Schwarz trafi na Mieczniki

PGZ Stocznia Wojenna poinformowała o podpisaniu dwóch umów z niemiecką firmą Rohde & Schwarz. Przedmiotem porozumień jest dostawa systemu łączności zewnętrznej oraz systemu Walki Radioelektronicznej dla fregat Miecznik.

Pierwszy polski F-35 stanął na kołach

Pierwszy samolot Lockheed Martin F-35, produkowany dla Polskich Sił Powietrznych, stanął po raz pierwszy na własnych kołach z obciążeniem.

Zbrojeniówka wypatruje decyzji

Warte dziesiątki miliardów złotych inwestycje w broń artyleryjską i pancerną utknęły w negocjacjach MON z przemysłem, a decyzje w fabrykach broni hamuje polityka.

Sky Shield – wchodzimy pod powietrzny parasol

Polska dołączy do europejskiego programu Sky Shield zainicjowanej w zeszłym roku przez Niemcy budowy sojuszniczej tarczy przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. Akces do ESSI złożyło już 19 państw. Na Kontynencie nie przystąpiły jedynie Francja i Włochy.

25 lat modernizacji polskiej armii w NATO

Ćwierć wieku polski w NATO było okresem bardzo intensywnych zmian w Wojsku Polskim. Zmian, które trwają po dziś dzień.

Zwiadowcze aerostaty namierzyłyby rakietę pod Oserdowem

Departament Stanu USA udzielił zgody na sprzedaż Polsce systemów aerostatów dalekiego rozpoznania i wczesnego ostrzegania o wartości wstępnie szacowanej na 1,2 mld dol.

Jedyny polski okręt podwodny wyszedł w morze

ORP Orzeł wraca na morze. Po trwającym od 2021 r. remoncie okręt powraca do służby w Marynarce Wojennej.

Koreańskie czołgi K2 wkrótce coraz bardziej polskie

Najważniejszą częścią polonizacji jest transfer technologii głównych podsystemów, w tym armaty, systemu automatycznego ładowania i zawieszenia hydropneumatycznego - mówi Eui-Seong Lee, starszy wiceprezes Hyundai Rotem ds. systemów obronnych.

Seul zwiększa możliwości kredytowania eksportu broni dla Warszawy

Parlamentarzyści koreańskiego Zgromadzenia Narodowego w ostatnim dniu lutego br. zmienili przepisy o Eximbanku - państwowym Banku Eksportowo-Importowym co znacząco zwiększa możliwości udzielenia wsparcia kredytowego Polsce, zamawiającej w ostatnich latach w Seulu znaczące ilości czołgów, haubic, wyrzutni rakietowych i lekkich samolotów bojowych.

IBCS zamówiony. System zarządzi rakietową obroną RP

Polska zakontraktowała za ponad 2,5 mld dol. Integrated Air and Missile Defense Battle Command System zaprojektowany przez amerykański koncern Northrop Grumman. Słynny IBCS - będzie mózgiem polskiej obrony powietrznej.

Trwa dobra passa przeciwminowych Kormoranów

W końcu stycznia w gdańskiej stoczni Remontowa Shipbuilding miała miejsce uroczystość rozpoczęcia cięcia blach dla piątego już niszczyciela min projektu 258 Kormoran II.