Pocisk Brimstone zdobyty przez Rosjan

Na początku maja Siły Zbrojne Ukrainy zaczęły skutecznie niszczyć cele po rosyjskiej stronie frontu za pomocą przekazanych przez Wielką Brytanię kierowanych pocisków rakietowych MBDA Brimstone.

Czas na odbudowę Bundeswehry. Niemcy usprawnią system zakupów sprzętu

Wicedyrektor BAAINBw Annette Lehnigk-Emden przedstawiła Komisji Budżetowej Bundestagu plan reform procesu zamówień uzbrojenia i sprzętu wojskowego dla Bundeswehry. Ma to być jeden z elementów odbudowy Sił Zbrojnych Republiki Federalnej Niemiec.

Zespół okrętów NATO zawinął do Świnoujścia

Do Portu Wojennego w Świnoujściu weszła Standing NATO Maritime Group One (SNMG1), czyli Stała Grupa Morska NATO nr 1. Nieco wcześniej w Gdyni zacumował amerykański niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke.

Niszczyciel US Navy USS Gravely zawinął do Gdyni

Do portu w Gdyni zawinął amerykański niszczyciel rakietowy USS Gravely (DDG 107) Jest to 57. okręt typu Arleigh Burke w ogóle i 29. zbudowany w ramach zmodyfikowanego projektu trzeciej serii (Flight IIA).

Gladius dla Wojska Polskiego. Bezzałogowy tropiciel i zabójca czołgów

Cztery poszukiwawczo–uderzeniowe moduły systemu Gladius, złożone z dronów rozpoznania FT5 i „skrzydlatych" pocisków przeciwpancernych produkcji Grupy WB, uzbroją polską armię.

F-16 w nagrodę za pomoc Ukrainie

Amerykańskie media, bazując na nieoficjalnych informacjach pochodzących z Kongresu Stanów Zjednoczonych, informują o możliwości nowego otwarcia w relacjach na linii Waszyngton – Ankara.

Słowackie zakłady wyremontują ukraińskie pojazdy BRDM-2

Republika Słowacka, obok Republiki Czeskiej, od pewnego czasu jest wymieniana jako państwo, które zgłosiło gotowość do przeprowadzenia remontów wozów bojowych i pojazdów wojskowych Sił Zbrojnych Ukrainy.

Ukraiński bezzałogowiec zniszczył rosyjskie kutry szturmowe Raptor

W godzinach porannych ukraiński bezzałogowy aparat latający typu Bayraktar TB2 zniszczył w pobliżu Wyspy Węży dwa kutry szturmowe projektu 03160 Raptor, należące do Wojenno-Morskogo Fłota Federacji Rosyjskiej.

Chrzest niemieckiej korwety Köln

W stoczni NVL Blohm+Voss w Hamburgu odbyła się uroczystość chrztu korwety Köln zbudowanej dla Deutsche Marine. To pierwsza jednostka typu K130 drugiej serii.

Lockheed Martin zawarł umowę na produkcję sprzętu ósmej baterii systemu THAAD

Korporacja Lockheed Martin poinformowała o podpisaniu umowy z Departamentem Obrony Stanów Zjednoczonych dotyczące uruchomienia produkcji wyposażenia niezbędnego do sformowania ósmej baterii systemu przeciwrakietowego THAAD w strukturach amerykańskich wojsk lądowych.

Kolejne zestawy amunicji krążącej Warmate dla Sił Zbrojnych RP

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o podpisaniu umowy pomiędzy Agencją Uzbrojenia a firmą WB Electronics, należącą do Grupy WB na dostawę zestawów inteligentnych systemów kierowanych do rażenia celów (amunicji krążącej) Warmate.

Ponad 200 czołgów T-72 trafiło z Polski na Ukrainę

Dziennikarze Polskiego Radia Agnieszka Drążkiewicz poinformowała, bazując na nieoficjalnych źródłach, że Polska przekazała dotąd Ukrainie czołgi T-72M/M1 w liczbie pozwalającej na wyposażenie dwóch brygad pancernych.

Ukraina otrzyma sprzęt wojskowy za miliardy dolarów

Kolejne doniesienia na temat pomocy wojskowej, jaką Ukraina miałaby w najbliższym czasie otrzymać od wspierających ją państw zachodnich.

Ożarowskie drony FlyEye i Warmate bronią Ukrainy

Sprzęt polskiej Grupy WB zaczął docierać nad Dniepr już po 2014 r. Potem, na długo przed wojną, prywatna, zbrojeniowa firma w której udziały ma Polski Fundusz Rozwoju zainwestowała w Kijowie we własną fabrykę „skrzydlatej" amunicji.

Wojna w Ukrainie toruje drogę „Borsukowi"

To już pewne, armia otrzyma od HSW wcześniej niż planowano 4 przedseryjne bojowe wozy piechoty Borsuk.

Ukraińskie czołgi pojadą na remont do Czech

Ministerstwo Obrony Republiki Czeskiej poinformowało, że za pośrednictwem Agencji ds. Międzynarodowej Współpracy Obronnej (Agentura pro mezivládní obrannou spolupráci, AMOS) wesprze Ukrainę w zorganizowaniu remontów ukraińskich pojazdów opancerzonych w czeskich firmach przemysłu obronnego.

Rząd Niemiec wyraził zgodę na przekazanie zestawów przeciwlotniczych Ukrainie

Niemieckie Federalne Ministerstwo Obrony (Bundesministerium der Verteidigung, BMVg) poinformowało podczas spotkania państwa NATO w bazie US Air Force Ramstein w Niemczech, że władze w Berlinie wyraziły zgodę na przekazanie Ukrainie ponad 30 samobieżnych zestawów przeciwlotniczych Gepard.

Kolejne dostawy amunicji dla Ukrainy

Departament Stanu Stanów Zjednoczonych poinformował o wydaniu zgody na potencjalną sprzedaż Ukrainie niestandardowej amunicji przeznaczonej do czołgów i systemów artyleryjskich pochodzenia sowieckiego.