Niemcy zwiększą zamówienie na samoloty Eurofighter Typhoon

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz poinformował przedstawił podczas targów ILA w Berlinie plan zakupu 20 samolotów Eurofighter Typhoon.

Apache, Chinooki i F-15. Długa lista amerykańskich zakupów

Wiceminister obrony narodowej Paweł Bejda wymienił amerykańskie konstrukcje, jakich zakup jest obecnie rozważany przez MON. Deklaracja padła podczas uroczystości otwarcia w Warszawie centrum inżynieryjnego firmy Boeing.

Niderlandzkie F-35 rozpoczynają dyżury w ramach NATO Nuclear Sharing

Królewskie Niderlandzkie Siły Powietrzne wykonały ostatni krok na drodze do pełnego przejścia na samoloty Lockheed Martin F-35.

Nowe szpony dla polskich Jastrzębi. Umowa na pociski JASSM-ER

Wicepremier i Minister Obrony Narodowej, Władysław Kosiniak-Kamysz, podpisał umowę na dostawy pocisków AGM 158B JASSM-ER.

Korea Południowa dobudowuje najwyższe piętro obrony przeciwlotniczej

Ministerstwo obrony Korei Południowej poinformowało, że agencja DEPA (Defense Acquisition Program Administration) ukończyła prace nad system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej dalekiego zasięgu L-SAM.

Nowe zamówienie na pociski JASSM-ER

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że we wtorek 28 maja wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz podpisze umowę na dostawy lotniczych pocisków manewrujących dalekiego zasięgu JASSM-ER.

Włoskie tajfuny na wschodniej flance NATO

22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku przywykła już do widoku sojuszniczych samolotów. Tym razem dyżur pełnią piloci z Task Force Eagle II.

Słowacja szuka nowych czołgów

Ministerstwo Obrony Republiki Słowacji planuje pozyskać ponad 100 nowoczesnych czołgów.

Nowe Jelcze dla Wojska Polskiego

Agencja Uzbrojenia podpisała umowę na dostawy pojazdów Jelcz 862.

Polskie Bayraktary w komplecie

Wiceminister Paweł Bejda wraz z przedstawicielami Sił Zbrojnych RP brali udział w odbiorze ostatniego z czterech zamówionych zestawów bezzałogowego systemu rozpoznawczo-uderzeniowego Bayraktar TB2.

Czołgi, samoloty i systemy artyleryjskie. MON nie zwalnia z zakupami

Wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawił w sejmie listę kontraktów, jakie MON planuje podpisać do końca bieżącego roku. Wielkim beneficjentem ma być krajowy przemysł obronny.

Aerostaty Barbara. Wojsko Polskie zyskuje nowe zdolności

Wojsko Polskie już wkrótce wzbogaci się o zupełnie nowe i unikatowe w skali światowej zdolności. Będą nimi aerostaty rozpoznawcze „Barbara".

Rohde & Schwarz trafi na Mieczniki

PGZ Stocznia Wojenna poinformowała o podpisaniu dwóch umów z niemiecką firmą Rohde & Schwarz. Przedmiotem porozumień jest dostawa systemu łączności zewnętrznej oraz systemu Walki Radioelektronicznej dla fregat Miecznik.

Pierwszy polski F-35 stanął na kołach

Pierwszy samolot Lockheed Martin F-35, produkowany dla Polskich Sił Powietrznych, stanął po raz pierwszy na własnych kołach z obciążeniem.

Zbrojeniówka wypatruje decyzji

Warte dziesiątki miliardów złotych inwestycje w broń artyleryjską i pancerną utknęły w negocjacjach MON z przemysłem, a decyzje w fabrykach broni hamuje polityka.

Sky Shield – wchodzimy pod powietrzny parasol

Polska dołączy do europejskiego programu Sky Shield zainicjowanej w zeszłym roku przez Niemcy budowy sojuszniczej tarczy przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. Akces do ESSI złożyło już 19 państw. Na Kontynencie nie przystąpiły jedynie Francja i Włochy.

25 lat modernizacji polskiej armii w NATO

Ćwierć wieku polski w NATO było okresem bardzo intensywnych zmian w Wojsku Polskim. Zmian, które trwają po dziś dzień.

Zwiadowcze aerostaty namierzyłyby rakietę pod Oserdowem

Departament Stanu USA udzielił zgody na sprzedaż Polsce systemów aerostatów dalekiego rozpoznania i wczesnego ostrzegania o wartości wstępnie szacowanej na 1,2 mld dol.