Słowackie zakłady wyremontują ukraińskie pojazdy BRDM-2

Republika Słowacka, obok Republiki Czeskiej, od pewnego czasu jest wymieniana jako państwo, które zgłosiło gotowość do przeprowadzenia remontów wozów bojowych i pojazdów wojskowych Sił Zbrojnych Ukrainy.

Ukraiński bezzałogowiec zniszczył rosyjskie kutry szturmowe Raptor

W godzinach porannych ukraiński bezzałogowy aparat latający typu Bayraktar TB2 zniszczył w pobliżu Wyspy Węży dwa kutry szturmowe projektu 03160 Raptor, należące do Wojenno-Morskogo Fłota Federacji Rosyjskiej.

Ponad 200 czołgów T-72 trafiło z Polski na Ukrainę

Dziennikarze Polskiego Radia Agnieszka Drążkiewicz poinformowała, bazując na nieoficjalnych źródłach, że Polska przekazała dotąd Ukrainie czołgi T-72M/M1 w liczbie pozwalającej na wyposażenie dwóch brygad pancernych.

Ukraina otrzyma sprzęt wojskowy za miliardy dolarów

Kolejne doniesienia na temat pomocy wojskowej, jaką Ukraina miałaby w najbliższym czasie otrzymać od wspierających ją państw zachodnich.

Ożarowskie drony FlyEye i Warmate bronią Ukrainy

Sprzęt polskiej Grupy WB zaczął docierać nad Dniepr już po 2014 r. Potem, na długo przed wojną, prywatna, zbrojeniowa firma w której udziały ma Polski Fundusz Rozwoju zainwestowała w Kijowie we własną fabrykę „skrzydlatej" amunicji.

Ukraińskie czołgi pojadą na remont do Czech

Ministerstwo Obrony Republiki Czeskiej poinformowało, że za pośrednictwem Agencji ds. Międzynarodowej Współpracy Obronnej (Agentura pro mezivládní obrannou spolupráci, AMOS) wesprze Ukrainę w zorganizowaniu remontów ukraińskich pojazdów opancerzonych w czeskich firmach przemysłu obronnego.

Rząd Niemiec wyraził zgodę na przekazanie zestawów przeciwlotniczych Ukrainie

Niemieckie Federalne Ministerstwo Obrony (Bundesministerium der Verteidigung, BMVg) poinformowało podczas spotkania państwa NATO w bazie US Air Force Ramstein w Niemczech, że władze w Berlinie wyraziły zgodę na przekazanie Ukrainie ponad 30 samobieżnych zestawów przeciwlotniczych Gepard.

Kolejne dostawy amunicji dla Ukrainy

Departament Stanu Stanów Zjednoczonych poinformował o wydaniu zgody na potencjalną sprzedaż Ukrainie niestandardowej amunicji przeznaczonej do czołgów i systemów artyleryjskich pochodzenia sowieckiego.

Rosjanie sięgają po najnowsze czołgi. T-90M w Ukrainie

W Internecie pojawiło się nagranie przedstawiające rosyjski czołg T-90M biorący udział w działaniach na Ukrainie. Oznacza to, że Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej sięgnęły po najnowocześniejsze dostępne uzbrojenie, jakie realnie znajduje się w uzbrojeniu ich Wojsk Lądowych.

Spory w Niemczech o Leopardy 1A5 dla Ukrainy

Nowe informacje związane z ewentualnym przekazaniem niemieckiej ciężkiej broni Siłom Zbrojnym Ukrainy. Mogłyby to być m.in. czołgi Leopard 1A5 i bojowe wozy piechoty Marder 1A3.

Pomoc wojskowa dla Ukrainy. Coraz więcej ciężkiego sprzętu

Na przestrzeni ostatnich dni opublikowane zostały nowe informacje na temat pomocy sprzętowej, jakiej mają Ukrainie udzielić państwa zachodnie, w szczególności należące do NATO lub Unii Europejskiej.

Niemieckie wozy dla Słowenii. Słoweńskie dla Ukrainy

W niemieckich mediach opublikowano informację, że rząd Republiki Federalnej Niemiec przekaże Republice Słowenii uzbrojenie w ramach rekompensaty za sprzęt przekazany Ukrainie.

Podsumowanie amerykańskiej pomocy wojskowej dla Ukrainy

Departament Obrony Stanów Zjednoczonych podsumował pomoc, jaką Waszyngton dostarczył do tego momentu walczącym z rosyjskim najazdem Siłom Zbrojnym Ukrainy.

Wsparcie Zachodu dla ukraińskiego lotnictwa

John F. Kirby, rzecznik prasowy Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych, poinformował w czasie konferencji prasowej, że sojusznicy Ukrainy wspierają to państwo także w zakresie techniki lotniczej.

Amerykanie przekażą działa Ukrainie i wyszkolą artylerzystów

US Army wkrótce rozpocznie szkolenie ukraińskich artylerzystów, którzy mieliby obsługiwać 155 mm haubicoarmaty przewidziane do przekazania w ramach pomocy wojskowej przez Waszyngton Siłom Zbrojnym Ukrainy.

Predator wspomoże Bayraktary? Amerykańskie drony w Ukrainie

Media amerykańskie, m.in. portal Forbes, poinformowały, że rząd Ukrainy rozpoczął rozmowy z przedstawicielami General Atomics Aeronautical Systems w sprawie zakupu bojowych bezzałogowych systemów powietrznych.

Bezzałogowce RQ-20 Puma dla Ukrainy

Departament Obrony Stanów Zjednoczonych poinformował o podpisaniu umowy z firmą AeroVironment w sprawie produkcji i dostaw bezzałogowych aparatów latających RQ-20 Puma AE. Odbiorcą sprzętu i usług jest Ukraina.

Niemiecka pomoc wojskowa dla Ukrainy. Kolejne Panzerfausty czy ciężki sprzęt?

W niemieckich mediach opublikowano informację o tym, że władze Republiki Federalnej Niemiec wyraziły zgodę na zwiększenie środków pomocowych dla Ukrainy.