Partnerzy

Nie tylko Polska. Słowacja przekaże samoloty Mig-29

Eduard Heger, premier Republiki Słowacji, poinformował, że rząd Słowacji zatwierdził wniosek o przekazanie Ukrainie samolotów bojowych MiG-29.

Polska przekaże Ukrainie samoloty Mig-29

Temat przekazania Ukrainie samolotów myśliwskich powraca. Jak zadeklarował prezydent Andrzej Duda, Warszawa przekaże część z posiadanych samolotów Mig-29.

Czołg sam nie wygra wojny

Czołgi to zaledwie jeden z wielu elementów wielkiej układanki. I tak należy na nie patrzeć - mówi gen. Leon Komornicki, były zastępca szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Polskie Leopardy 2 pojadą na Ukrainę

Prezydent Andrzej Duda, podczas spotkania we Lwowie w formacie Trójkąta Lubelskiego z prezydentem Ukrainy Wołodymirem Zalenskim i prezydentem Litwy Gitanasem Nausėdem, poinformował, że Polska jest gotowa przekazać Ukrainie czołgi Leopard 2.

Ukraina otrzyma brytyjskie czołgi Challenger 2?

Władze Wielkiej Brytanii rozważają przekazanie Ukrainie czołgów Challenger 2.

Nowe okręty rosyjskiej floty

Banderę podniosły trzy nowe jednostki pływające rosyjskiej floty ‒ okręt podwodny z napędem jądrowym uzbrojonym w strategiczne pociski balistyczne oraz dwie mniejsze jednostki nawodne.

Leopardy 2 pojadą na Ukrainę?

Decyzja Paryża o przekazaniu Ukrainie pojazdów rozpoznawczych AMX-10RC („lekkich czołgów") ponownie rozbudziła spekulacje na temat dostaw czołgów Leopard 2 na Ukrainę.

Bojowe wozy piechoty Bradley dla Ukrainy?

Agencja informacyjna Bloomberg opublikowała informację, że władze Stanów Zjednoczonych rozważają przekazanie Siłom Zbrojnym Ukrainy bojowych wozów piechoty M2 Bradley.

Zestawy Patriot na Ukrainie. Co może otrzymać Kijów?

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, przebywa z wizytą w USA. Głównym tematem rozmów jest dalsza pomoc dla Kijowa w tym kwestia przekazania baterii systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego Patriot.

Kolejny pakiet amerykańskiej pomocy wojskowej dla Ukrainy

Amerykański Departament Obrony poinformował o zatwierdzeniu kolejnego pakietu pomocy wojskowej, która w najbliższym okresie trafi do Sił Zbrojnych Ukrainy. Tym razem ma on wartość 275 mln dol.

System NASAMS w akcji na Ukrainie

Podczas rosyjskich ataków lotniczo-rakietowych na cele w Kijowie, doszło do uszkodzenia jednego z budynków mieszkalnych pociskami rakietowymi.

Pentagon rozważa przekazanie Ukrainie pocisków rakietowych GLSDB

Tak przynajmniej podała 28 listopada agencja informacyjna Reuters , która utrzymuje, że to Boeing Defense, Space & Security (DSS) zwrócił się z taką inicjatywą do Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych.

Słowackie BVP-1 dla Ukrainy w zamian za niemieckie Leopardy 2

Ministerstwo Obrony Republiki Słowackiej poinformowało o przekazaniu ostatniego spośród 30 obiecanych Ukrainie bojowych wozów piechoty BVP-1.

Próby państwowe trzeciej korwety typu Bujan-M dla rosyjskiej Floty Bałtyckiej

Ministerstwa Obrony poinformowało, że na poligonach Floty Bałtyckiej rozpoczęły się próby państwowe małego okrętu rakietowego Grad (575) projektu 21631 Bujan-M.

Okrętowe pociski balistyczne Siniewa i Łajnier pozostaną w linii do 2030 r.

Rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti podała 23 listopada, że morskie pociski balistyczne typu Siniewa i Łajnier będą eksploatowane przez Marynarkę Wojenną Federacji Rosyjskiej do 2030 r.

Szwedzkie i fińskie mundury zimowe dla Sił Zbrojnych Ukrainy

Portal informacyjny Euronews opublikował artykuł o „zimowym" pakiecie pomocy wojskowej, który przekażą władze Szwecji i Finlandii Siłom Zbrojnym Ukrainy.

Rewizja rosyjskiego Państwowego Programu Uzbrojenia

Według rosyjskiego portalu vedomosti.ru, realizacja obowiązującego do niedawna Państwowego Programu Uzbrojenia Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej została wstrzymana na początku listopada br. Ma go zastąpić nowy program. To na razie informacje nieoficjalne.

Stany Zjednoczone uruchamiają nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy

Departament Obrony Stanów Zjednoczonych poinformował o zatwierdzeniu i uruchomieniu kolejnego pakietu pomocy wojskowej dla Ukrainy.