Nowy chiński bezzałogowy śmigłowiec oblatany

W prefekturze Poyang w północno-wschodniej części prowincji Jiangxi Chińskiej Republiki Ludowej odbył się pierwszy lot nowego bezzałogowego śmigłowca morskiego AR-500CJ.

Czwarty chiński superniszczyciel podniósł banderę

Marynarka Wojenna Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej podniosła banderę na niszczycielu rakietowym Anshan (103). Cwwartej jednostce typu 055. Okręt przydzielono do 1. Dywizjonu Niszczycieli Floty Północnej.

Chińskie silosy rakiet balistycznych będą bardziej zielone

Na przełomie czerwca i lipca br. amerykańskie media informowały, że na podstawie analizy zdjęć wykonanych przez satelity rozpoznania obrazowego analitycy stwierdzili, że Chińczycy budują 119 nowych silosów do międzykontynentalnych pocisków balistycznych.

Niszczyciel Lhasa wcielony do chińskiej floty

W pierwszych dniach marca w porcie Qingado, głównej bazie Floty Północnej, odbyła się uroczystość wcielenia do służby w Marynarce Wojennej Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej niszczyciela rakietowego Lhasa (102). Drugiej jednostki typu 055 (NATO Renhai).

Pożar na chińskim okręcie desantowym

Media społecznościowe obiegły zdjęcia i nagrania pokazujące pożar na pokładzie prototypowego wielozadaniowego okrętu desantowego typu 075. Okręt powstaje w Szanghaju dla Marynarki Wojennej Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej.

Jak zginął szef tajwańskiego sztabu generalnego

Generał Shen Yi-ming, szef sztabu generalnego Republiki Chińskiej (Tajwanu), jest jedną z ośmiu ofiar śmiertelnych katastrofy wojskowego śmigłowca UH-60M Black Hawk w górach w pobliżu Nowego Taipei.

Rosja Chinom: kradzione nie tuczy

Jego budowa kosztowała więcej czasu i pieniędzy, niż się spodziewano – powiedział rosyjski ekspert o chińskim samolocie skopiowanym z rosyjskiego.

Tajwan prezentuje nowy samolot szkolny

Siły Powietrzne Republiki Chińskiej (ROCAF) zaprezentowały nowy odrzutowy samolot szkolnego XT-5 AJT (Advanced Jet Trainer).

Chiny szykują kolejną bazę wojskową za granicą

Pekin podpisał podobno tajne porozumienie z Kambodżą w sprawie wydzierżawienia części morskiej bazy Ream nad Zatoką Tajlandzką.

Chińczycy skopiowali morską wersję Black Hawka?

Na chińskich stronach internetowych poświęconych tematyce wojskowej pojawiło się zdjęcie makiety wielozadaniowego śmigłowca pokładowego nowego typu. Maszyna może być chińską kopią amerykańskiego Sikorsky SH-60B Seahawk.

Rosja znów proponuje Chinom samoloty

Moskwa chce, by Pekin kupił kolejną partię myśliwców Su-35.

Czy rakiety Kim Dzong Una pochodzą z Rosji?

Eksperci wojskowi dobrze znają północnokoreańskie rakiety. Są one bowiem podobne są do rosyjskich „Iskanderów”.

Rośnie napięcie na Morzu Południowochińskim

Chiny kontynuują ekspansję w rejonie Morza Południowochińskiego. Bazują na roszczeniach roszczeniach wynikających z tzw. linii dziewięciu kresek, które w zasadzie wyznaczają obszar obejmujący większość Morza Południowochińskiego.

Tajwan kupuje nowe samoloty bojowe

Ministerstwo Obrony Republiki Chińskiej (Tajwanu) poinformowało, że rząd skierował do administracji Stanów Zjednoczonych wniosek eksportowy (LoR) dotyczący nowych wielozadaniowych samolotów bojowych.

Rosja i Chiny szykują broń laserową

Będą nią zwalczać amerykańskie satelity – twierdzi departament obrony USA