Pożar wybuchł najprawdopodobniej w rejonie rufowego kadłubowego doku środków amfibijnych. Dym, poprzez ciągi komunikacyjne, rozprzestrzenił się na inne części kadłuba. Według komunikatu lokalnych mediów pożar został ugaszony po około 30 minutach. Nikt z obecnych na pokładzie okrętu, także spośród członków zespołów przeciwpożarowych, nie ucierpiał. Nieoficjalne szacunki wskazują, że wypadek może spowodować opóźnienia w budowie jednostki o około 1-2 miesiące.

Trzy wielozadaniowe okręty desantowe typu 075 powstają obecnie w stoczni Hudong–Zhonghua Shipbuilding w Szanghaju. Prototypową jednostkę zwodowano 25 września 2019 r. W stoczni trwają przygotowania do wodowania drugiego okrętu, a budowa trzeciego niedawno się rozpoczęła.

Czytaj także: Chiny motorem zbrojeniowego wyścigu

Brak szczegółowych informacji dotyczących konstrukcji i wyposażenia tych okrętów. Długość ich kadłubów szacuje się na 237 metrów, a wyporność pełna ma sięgać 35 000-40 000 ton. Przerzut sił desantowych ma odbywać się przy pomocy śmigłowców (grupa lotnicza ma składać się z około 30 maszyn różnych typów) i środków amfibijnych transportowanych wewnątrz kadłuba.