BWP Borsuk wchodzi do seryjnej produkcji. Na mocy podpisanej w Stalowej Woli umowy, konsorcjum Polskiej Grupy Zbrojeniowej i Huty Stalowa Wola wyprodukuje 1400 nowych pojazdów. Z tej liczby 1000 stanowić będą pojazdy BWP Borsuk, a pozostałe to wozy specjalistyczne, które powstaną na bazie uniwersalnej modułowej platformy gąsienicowej.

Dokładna wartość zamówienia nie jest znana. Można jednak śmiało stwierdzić, że wartość podpisanego porozumienia - w perspektywie najbliższych lat - liczona będzie dziesiątkach miliardów złotych. Dostawy pierwszych nowych wozów rozpoczną się w 2024 lub 2025 roku.

- Podpisanie umowy ramowej na nowe bwp dla Wojska Polskiego zostało określone przez jeden z portali internetowych jako największy projekt polskiej zbrojeniówki od 50 lat. To, czego dzisiaj jesteśmy świadkami, tak właśnie należy oceniać - stwierdził Mariusz Błaszczak.

Wicepremier i minister obrony narodowej podkreślał także, że Program Borsuk to kolejny krok na drodze, który pozwoli polskim żołnierzom zapomnieć o sprzęcie, którego rodowód pamięta jeszcze czasy Układu Warszawskiego oraz biura projektowe dawanego ZSRR. Tak jest właśnie w tym przypadku, gdyż bwp Borsuk zastąpi w linii stare i już mocno przestarzałe konstrukcyjnie pojazdy BWP-1. Borsuk, jak podkreślał, to sprzęt nie tylko zgodny z obecnymi standardami NATO, ale co najważniejsze sprzęt nowoczesny który zrewolucjonizuje wyposażenie Wojska Polskiego.