Debata "Rzeczpospolitej". Budowa skutecznego sojuszu nigdy się nie kończy

Jaki jest bilans 25 lat obecności Polski w pakcie północnoatlantyckim? W jakiej kondycji jest obecnie NATO? Jakie są najważniejsze wyzwania dla sojuszu w kontekście wojny w Ukrainie? O tym rozmawiali goście „Rzeczpospolitej” podczas debaty „25 lat obecności Polski w NATO – dorobek – teraźniejszość – przyszłość”.

Berlin odnowi arsenał Patriotów

Niemcy uzupełnią i rozbudują swój system obrony przeciwrakietowej średniego zasięgu oparty o amerykańskie zestawy Patriot.

PGZ pod nową komendą. Krzysztof Trofiniak nowym prezesem

Rada Nadzorcza Polskiej Grupy Zbrojeniowej wybrała nowego prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Najważniejszą polską spółką zbrojeniową pokieruje Krzysztof Trofiniak.

Gen. Kraszewski: Realna ocena polskich zdolności produkcyjnych amunicji 155 mm

W Polsce nie produkujemy amunicji 155 mm, ale kompletujemy ją z importowanych komponentów – mówi generał Jarosław Kraszewski, były dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

Jeszcze dwie eskadry. Eurofigter w ofercie dla Polski

Gdyby Polska zdecydowała się na zakup samolotów Eurofighter, otrzymałaby najnowszą i najnowocześniejszą wersję, zdolną stawić czoła obecnym i przyszłym zagrożeniom - mówi Costantino Panvini Rosati, wiceprezes marketingu Eurofighter na Polskę, Grupa Leonardo.

Wojna postawiła polską zbrojeniówkę na baczność. Oddaliśmy sprzęt za 3,5 mld euro

Agresja Rosji na Ukrainę doprowadziła do gwałtownego przemodelowania priorytetów państwa i raptownych zmian w budżecie. Ich beneficjentem była branża zbrojeniowa.

Pancerny „Borsuk” daje ognia. Rusza seryjna produkcja nowego BWP?

W stalowym wnętrzu nowego bojowego wozu piechoty słychać pomruk silnika a za chwilę, dźwięk ryglowanych, pancernych drzwi.

W hali po LiuGong będą… magazyny HSW

Tereny i ogromna hala w Stalowej Woli wykupiona jesienią zeszłego roku za kilkaset mln zł od chińskiego inwestora LiuGong Machinery przez HSW zostaną wykorzystane na magazyny i składy artyleryjskiego potentata.

Piloci śmigłowców pilnie potrzebni

Modernizacja armii w warunkach niepewności geopolitycznej musi być już procesem stałym, po latach spokoju w naszej części świata. Potrzeby lotnictwa są ogromne, a czas i koszt wyszkolenia pilota są znaczące, wartości te leżą na skrajnych pozycjach wektorów, tworząc duże i złożone pole potrzeb.

PGZ z nowymi władzami. Rusza konkurs na nowy zarząd

We wtorek o godz. 12.00 upływa termin zgłoszeń w konkursie na prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Wojna wyzwoliła moc w HSW

Jestem w Hucie Stalowa Wola po kilkuletniej przerwie i nie poznaję zakładu, który wystartował przed 1939 r. w COP a dziś słynie z produkcji haubic Krab: sterylne podłogi, klimatyzowane wnętrza, pełne przemysłowych robotów gniazda obróbcze. I niespotykany przed wojną w Ukrainie wszechogarniający, produkcyjny impet.

Zmiana warty w zarządzie PGZ. Nowe władze będą z konkursu

Rada Nadzorcza Polskiej Grupy Zbrojeniowej odwołała we wtorek cały zarząd PGZ - holdingu skupiającego największe państwowe spółki przemysłu obronnego.

WZA w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Nowa rada, stary zarząd

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Polskiej Grupy Zbrojeniowej dokonało zmian w Radzie Nadzorczej spółki.

Najnowszy pistolet Łucznika chce zawojować Las Vegas

Najnowszy produkt Fabryki Broni Radom, bezkurkowy modułowy pistolet samopowtarzalny (MPS) będzie miał światową premierę na rozpoczynających się w przyszłym tygodniu (23-26.01.24) legendarnych targach strzeleckich SHOT SHOW w Nevadzie.

Mobilne, stalowe bunkry dla obrońców Ukrainy

Pierwszy modułowy podziemny bunkier przygotowany do obsługi polowych stanowisk dowodzenia armii ukraińskiej dotarczyła na front międzynarodowa korporacja przemysłowa Metinvest skupiająca producentów wyrobów stalowych z Ukrainy, Wielkiej Brytanii, UE i USA.

UrVIS - Kuta biała broń z radomskiego „Łucznika”

Limitowana edycja noży UrVIS z Fabryki Broni Radom, pokazana po raz pierwszy na ostatnich targach zbrojeniowych MSPO, wzbudziła na wystawie w Kilcach ogromne zainteresowanie.

Francuskie rakiety zwiększą moc obrońców Ukrainy

Francja przekaże Ukrainie 40 dalekosiężnych rakietowych pocisków Scalp które są w stanie sięgać celów w głębi terytorium Rosji – zapowiedział na specjalnej konferencji w Pałacu Elizejskim prezydent Republiki Emmanuel Macron.

Nowe F-16 nadal mają wzięcie

Mimo zastrzeżeń sceptyków nie słabnie zainteresowanie wielozadaniowymi samolotami F-16C/D Block 70 z uruchomionej niedawno nowej linii produkcyjnej w zakładach Integrated Fighter Group Lockheed Martin w Greenville.