Sukces po niemal dwóch latach. Rosjanie zdobyli estońskiego drona

Na rosyjskich mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia z konfliktu na Ukrainie, na których zobaczyć możemy uszkodzony pojazd bezzałogowy THeMIS. Wygląda na to, że po niema dwóch latach polowań Rosjanie w końcu jednego zdobyli.

Zmiana władzy w Nitro-Chem

Rada Nadzorcza Zakładów Chemicznych Nitro-Chem odwołała Dominika Sawickiego z funkcji Prezesa Zarządu.

Drogie jak okręty podwodne. Australia za rekorodowy budżetem obronnym

Wadze Australii przedstawiły plan wydatków obronnych na rok obrachunkowy 2024-2025. Planowane wydatki poszły w górę.

Czesi zacieśniają współpracę z Lockheed Martin. Efekt zamówienia F-35

Czeska państwowa spółka LOM Praga podpisała porozumienie z amerykańską firmą Lockheed Martin. Umowa dotyczy współpracy przemysłowej.

Huta Stalowa Wola na targach IDEB w Bratysławie

W dniach 14-16 maja 2024 roku w centrum wystawienniczo-kongresowym INCHEBA w Bratysławie odbyły się Międzynarodowe Targi Obronne IDEB 2024 pod patronatem słowackiego Ministerstwa Obrony Narodowej. Targi IDEB organizowane są co dwa lata od 2006 roku.

Polska Grupa Zbrojeniowa prezentuje broń na targach IDEB

Polska Grupa Zbrojeniowa zaprezentuje szeroką ofertę nowoczesnego uzbrojenia oraz indywidualnego wyposażenia żołnierza podczas targów IDEB Defence & Security 2024, które odbędą się w Bratysławie.

Polska Grupa Zbrojeniowa zadba o cyberbezpieczeństwo

Polska Grupa Zbrojeniowa podpisała umowę partnerską z Palo Alto Networks, dotyczącą współpracy w celu podnoszenia kompetencji z obszaru cyberbezpieczeństwa w Grupie PGZ.

Defence24 Days na PGE Narodowym

W poniedziałek 6 maja rozpocznie się Defence24 Days, największa w Europie Środkowo-Wschodniej dwudniowa konferencja poświęcona obronności i bezpieczeństwu.

Nowy plan na nowe wyzwania

Leonardo to firma globalna. Musimy reagować na wszelkie zmiany w sytuacji międzynarodowej, gdziekolwiek by one nie były - mówi Lorenzo Mariani, Wiceprezes i Dyrektor Generalny, Leonardo.

Fabryka Broni na targach POLSECURE

Karabinki MSBS Grot, pistolety VIS 100 oraz MPS to główne produkty, jakie zaprezentuje Fabryka Broni „Łucznik" Radom na targach POLSECURE 2024.

Debata "Rzeczpospolitej". Budowa skutecznego sojuszu nigdy się nie kończy

Jaki jest bilans 25 lat obecności Polski w pakcie północnoatlantyckim? W jakiej kondycji jest obecnie NATO? Jakie są najważniejsze wyzwania dla sojuszu w kontekście wojny w Ukrainie? O tym rozmawiali goście „Rzeczpospolitej” podczas debaty „25 lat obecności Polski w NATO – dorobek – teraźniejszość – przyszłość”.

Berlin odnowi arsenał Patriotów

Niemcy uzupełnią i rozbudują swój system obrony przeciwrakietowej średniego zasięgu oparty o amerykańskie zestawy Patriot.

PGZ pod nową komendą. Krzysztof Trofiniak nowym prezesem

Rada Nadzorcza Polskiej Grupy Zbrojeniowej wybrała nowego prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Najważniejszą polską spółką zbrojeniową pokieruje Krzysztof Trofiniak.

Gen. Kraszewski: Realna ocena polskich zdolności produkcyjnych amunicji 155 mm

W Polsce nie produkujemy amunicji 155 mm, ale kompletujemy ją z importowanych komponentów – mówi generał Jarosław Kraszewski, były dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

Jeszcze dwie eskadry. Eurofigter w ofercie dla Polski

Gdyby Polska zdecydowała się na zakup samolotów Eurofighter, otrzymałaby najnowszą i najnowocześniejszą wersję, zdolną stawić czoła obecnym i przyszłym zagrożeniom - mówi Costantino Panvini Rosati, wiceprezes marketingu Eurofighter na Polskę, Grupa Leonardo.

Wojna postawiła polską zbrojeniówkę na baczność. Oddaliśmy sprzęt za 3,5 mld euro

Agresja Rosji na Ukrainę doprowadziła do gwałtownego przemodelowania priorytetów państwa i raptownych zmian w budżecie. Ich beneficjentem była branża zbrojeniowa.

Pancerny „Borsuk” daje ognia. Rusza seryjna produkcja nowego BWP?

W stalowym wnętrzu nowego bojowego wozu piechoty słychać pomruk silnika a za chwilę, dźwięk ryglowanych, pancernych drzwi.

W hali po LiuGong będą… magazyny HSW

Tereny i ogromna hala w Stalowej Woli wykupiona jesienią zeszłego roku za kilkaset mln zł od chińskiego inwestora LiuGong Machinery przez HSW zostaną wykorzystane na magazyny i składy artyleryjskiego potentata.