Australia wycofała Hornety

Królewskie Australijskie Siły Powietrzne (RAAF) pożegnała wielozadaniowe samoloty Boeing F/A-18A/B Hornet.

Bomby precyzyjne StormBreaker na testach US Air Force

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych, we współpracy z Raytheon Missiles & Defense, przeprowadziły zrzut dziesięciu inteligentnych bomb StormBreaker z samolotów uderzeniowych Boeing F-15E Strike Eagle.

Od Mila do Leonardo: 70 lat świdnickich „wiatraków”

Świętowany w tym tygodniu jubileusz 70 lecia działalności PZL Świdnik był okazją nie tylko do wspomnień.

PAC-3 MSE współdziała z IBCS

Na poligonie rakietowym White Sands w Nowym Meksyku (USA) podczas serii testów w locie dwa pociski PAC-3 MSE, zintegrowane po raz pierwszy z najnowszym amerykańskim systemem dowodzenie IBCS, skutecznie przechwyciły cele balistyczne – ujawnił Lockheed Martin.

Posłowie Konfederacji pytają MON o zakup pojazdów Cougar

Na stronach Kancelarii Sejmu zamieszczono interpelację grupy posłów Koła Poselskiego Konfederacja dotyczącej ogłoszonego niedawno przez ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka zamiaru przejęcia 300 samochodów minoodpornych Cougar z nadwyżek Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych.

Południowokoreańskie czołgi dla Egiptu?

W egipskich mediach pojawiła się informacja o negocjacjach dotyczących wspólnej produkcji czołgu K2 Black Panther.

Myśliwiec Boeinga nie spełnia kanadyjskich wymagań

Kanada poinformowała niespodziewanie Boeinga, że jego myśliwiec F-18 Super Hornet, kandydat do przetargu za 15 mld dolarów, nie spełnia kanadyjskich wymagań.

Arabia Saudyjska rozbudowuje przemysł zbrojeniowy

W dzienniku „Financial Times" ukazała się informacja o planach rozwoju przemysłu zbrojeniowego w Królestwie Arabii Saudyjskiej.

F-16 z Mielca? Rusza produkcja struktur myśliwca

Znana obecnie z produkcji śmigłowców Black Hawk i samolotów M28 Bryza firma PZL Mielec – dziś w składzie amerykańskiego giganta zbrojeniowego Lockheed Martin.

Czechy odkładają wybór bojowego wozu piechoty

5 listopada Ministerstwo Obrony Republiki Czeskiej opublikowało komunikat mówiący o zakończeniu procesu oceny trzech ofert w przetargu na nowy gąsienicowy bojowy wóz piechoty.

Były wiceminister obrony: Finansowanie armii jak w krajach autorytarnych

Teraz 250-tysięczna w pełni zawodowa armia to jest utopia. Polski na to najnormalniej w świecie nie stać - stwierdził Janusz Zemke, były wiceminister obrony, w rozmowie z Business Insider Polska.

Brytyjski kredyt na okręty dla Ukrainy

Rząd w Kijowie zatwierdził brytyjski program pożyczkowy na wsparcie Sił Morskich Sił Zbrojnych Ukrainy. Za te fundusze Republika Ukrainy kupi w Wielkiej Brytanii okręty nowe i używane.

Kongsberg zwarł kolejne umowy na dostawę pocisków rodziny NSM

Kongsberg Defence & Aerospace podpisał dwa kontrakty z norweską Agencją Zaopatrywania Sił Zbrojnych (Forsvarsmateriell, FMA). Dotyczą kontynuacji programu produkcji i rozwoju pocisków rodziny NSM.

Rafael prezentuje najnowszą broń w Emiratach

Izraelski potentat zbrojeniowy Rafael Advanced Defense Systems po raz pierwszy zaprezentuje swoją precyzyjną broń. M.in. zaawansowany sprzęt bojowego rozpoznania.

Okręty Miecznik wpisane w inwestycyjny kalendarz

Już 10 grudnia na biurkach decydentów w MON znajdzie się dopracowane w szczegółach przemysłowe studium wykonalności trzech wielozadaniowych fregat i propozycje przyszłego systemu zarządzania walką który pozwoli uzbroić okręty, wyposażyć je w niezbędne sensory i stworzyć morską broń nowej generacji – zapowiada przemysł.

Kolejny szef szybkostrzelnego „Łucznika”

Od 1 listopada br. stery Fabryki Broni Radom przejmie Wojciech Arndt, prawnik z doktoratem a po 2015 r. wieloletni członek rady nadzorczej, a potem prezes Polskiego Holdingu Obronnego. Firmy poprzedniczki Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Pierwsze Typhoony dla Kuwejtu oblatane

Włoscy spotterzy wykonali zdjęcia pierwszy dwóch wielozadaniowych samolotów bojowych Eurofighter Typhoon w barwach Sił Powietrznych Kuwejtu, które wykonały loty próbne nad terytorium Włoch.

Poseł Bejda pyta MON o możliwość prowadzenie obsług amerykańskich czołgów w Polsce

Na stronach Kancelarii Sejmu upubliczniono, datowaną na 12 października, interpelację posła Pawła Bejdy (Klub Parlamentarny Koalicja Polska) dotyczącą utworzenia krajowego centrum serwisowo-modernizacyjnego pojazdów pancernych planowanych do zakupu w Stanach Zjednoczonych.