PGZ zrobi superradar dla Patriotów

Polska będzie jako pierwsza wśród sojuszników USA produkować elementy najnowszego radaru dla systemu Patriot. To efekt wyjątkowej determinacji polskich negocjatorów.

Rząd chce dołożyć pieniędzy zbrojeniówce

Na koniec kadencji obecnego rządu szef resortu aktywów państwowych zaproponuje nowemu Sejmowi projekt ustawy o utworzeniu nowego źródła finansowania wydatków obronnych RP w latach 2025- 27.

Powszechna zrzutka na wojsko? Ekonomiści: to lepsze niż dług

Trwale podwyższone wydatki na zbrojenia mogą uzasadniać wprowadzenie nowego podatku celowego lub podwyższenie którejś z istniejących danin.

Radiostacje z RADMOR-u zapewnią łączność załogom transporterów

Kilkaset radiostacji programowalnych wraz z osprzętem dostarczy wojsku gdyńska spółka Radmor (Grupa WB), umowę z tej sprawie firma podpisała w środę z Agencją Uzbrojenia MON.

„Narew” ma zapewnić PGZ rakietowe przyspieszenie

Program budowy tarczy powietrznej krótkiego zasięgu „Narew" do którego pierwsze umowy wykonawcze właśnie zostały podpisane oprócz zapewnienia obrony polskiego nieba ma dostarczyć rodzimej zbrojeniówce także technologii i kompetencji rakietowych.

Trotyl z Bydgoszczy uzbroi amerykańską amunicję

Bydgoski „Nitro-Chem największy w Europie i jeden z największych na świecie producentów trotylu, otrzymał kolejne zamówienia rządu amerykańskiego na dostawę TNT wykorzystywanego w zbrojeniowych programach USA.

Sto tysięcy szybkostrzelnych Grotów w służbie

Stutysięczny egzemplarz karabinka MSBS GROT zszedł w zeszłym tygodniu z taśmy produkcyjnej Fabryki Broni Radom. Niebawem trafi na wyposażenie polskich Sił Zbrojnych podał zarząd „Łucznika”.

Nowy sieciocentryczny SuperApache już po pierwszych testach

Najnowsza wersja śmigłowca AH-64E Apache z powodzeniem wykonała pierwszy lot testowy w zakładach Boeinga w Mesa w stanie Arizona. Modernizacja elektroniki i napędu ma jeszcze zwiększyć zdolności bojowe jednego z najlepszych uderzeniowych wiropłatów na świecie.

Elementy superradaru dla systemu Patriot zrobi PGZ

Raytheon podzieli się z polskimi firmami technologiami budowy pierwszego z rodziny GhostEye radiolokatora budowanego na potrzeby amerykańskiej zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej i szykowanego właśnie do służby w US Army. Nad Wisłą radar LTAMDS ma obsługiwać wyrzutnie Patriot.

Nitro-Chem dostarczy amunicję obrońcom Ukrainy

Amerykańskie Wojska Lądowe podpisały umowy o wartości 1,5 mld dol. z Zakładami Chemicznymi „Nitro-Chem” (PGZ) z Bydgoszczy i ośmioma innymi spółkami z czterech państw w celu zwiększenia produkcji amunicji artyleryjskiej kal. 155mm przeznaczonej docelowo dla Sił Zbrojnych Ukrainy.

Pociski ATACMS i Storm Shadow w grze

Dalekosiężne pociski ATACMS po raz pierwszy odpalone przez Ukraińców w tym tygodniu z lądowych wyrzutni HIMARS w kierunku bazy śmigłowcowej w Berdiańsku uświadomiły agresorom, że obrońcy mogą sięgać wroga na odległym zapleczu frontu.

Operacje śmigłowcowe w trudnych warunkach: jak elektronika Leonardo zapewnia bezpieczeństwo lotów

Śmigłowce, ze względu na swoją specyfikę i potrzeby misji, muszą często operować na niskich wysokościach, w tym w zawisie, w pobliżu elementów infrastruktury naziemnej, które mogą stanowić przeszkodę dla swobodnych lotów.

Rakietowe Homary z solidnym wsparciem zbrojeniówki

Dalekosiężne pociski ATACMS systemu HIMARS w tajemnicy dostarczone przez USA Ukrainie, wtorkowej nocy spustoszyły rosyjskie bazy śmigłowcowe w Berdiańsku i pod Ługańskiem.

Grupa WB prezentuje się na targach ADEX 2023

W stolicy Republiki Korei pokazano systemy łączności, zarządzania polem walki, obserwacji i dowodzenia oraz systemy bezzałogowe.

Na celowniku lokomotywy z USA, czołgi i precyzyjna amunicja

Bez precyzyjnych części z Warszawskich Zakładów Mechanicznych "PZL-WZM" nie mogą obejść się wysokoprężne silniki lokomotyw w USA a także polskie czołgi „Twardy" czy remontowane bojowe wozy piechoty.

Uzbrojona po zęby PGZ rusza na podbój Azji

Polska Grupa Zbrojeniowa weźmie udział w rozpoczynających się we wtorek w targach zbrojeniowych Seoul International Aerospace and Defense Exhibition (ADEX). W stolicy Korei Południowej nasz narodowy holding pokaże najlepszy polski sprzęt wojskowy, który miałby szansę zawojować region południowo wschodniej Azji.

MON w przedwyborczym tygodniu dokłada broni z PGZ

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zatwierdził umów między Agencją Uzbrojenia, a Polską Grupą Zbrojeniową na dostawy sprzętu wojskowego i środków bojowych wartości 1 mld zł.

Huta Stalowa Wola przejęła chiński zakład z sąsiedztwa

W zeszłym tygodniu Huta Stalowa Wola odkupiła aktywa zakładu maszyn budowlanych od chińskiego właściciela Liugong Dressta Machinery. 3 października w HSW powitano nowych pracowników.