Zbrojeniówka zaskoczona słowami premiera. Co z wielkimi kontraktami?

Słowa premiera Morawieckiego o tym, że nie dozbrajamy już sprzętowo Ukrainy bo teraz wzmacniamy własne Siły Zbrojne trudno uznać za jednoznaczną deklarację polityczną. To raczej emocjonalny „skrót myślowy"- uważają analitycy.

Polski przemysł obronny przegrywa wyścig o zbrojenie Ukrainy

Polska, która jest prymusem bezpośrednich dostaw uzbrojenia dla Kijowa, spóźnia się z budowaniem przyczółków dla długofalowej współpracy z przemysłem obronnym Ukrainy.

Mocarne Herkulesy instalują swoją bazę w Poznaniu

Amerykańskie zakłady BAE Systems w Yorku (Pensylwania) i Anniston (Alabama) szykują w stolicy Wielkopolski, we współpracy z Wojskowymi Zakładami Motoryzacyjnymi, bazę obsługową potężnych pojazdów techniczno-ewakuacyjnych M88A2 Hercules – ciężkich wozów ratowniczego wsparcia dla polskich czołgów Abrams.

Wiec wyborczy PiS wystraszył Chińczyków w HSW

Gdy premier Mateusz Morawiecki niespodziewanie ogłosił na Podkarpaciu, że HSW próbuje odzyskać od chińskich właścicieli sprzedaną przed dekadą cześć Huty, sprawy się mocno skomplikowały.

Zatrzymana repolonizacja w Hucie Stalowa Wola

Rozmowy o odkupieniu części HSW od Chińczyków szły dobrze – dopóki nie pojawili się politycy.

Amerykański oszczep, postrach tanków zrobimy w Polsce

Amerykańskie przeciwpancerne przenośne zestawy rakietowe Javelin (ang.oszczep) najprawdopodobniej będą produkowane w Polsce.

Thorium Space: Znaleźliśmy swoje miejsce w kosmosie

Nasza spółka jest firmą wybitnie... kosmiczną. Dosłownie. Zajmujemy się, tylko i wyłącznie łącznością. Łącznością satelitarną - mówi Paweł Rymaszewski, prezes Thorium Space.

Nowe morskie jednostki rakietowe polską tarczą na Bałtyku

Cieszy mnie, że po tak wielu latach od naszego pierwszego, a następnie drugiego kontraktu na dostawy dla pierwszej MJR poziom zaufania do nas jest na najwyższym poziomie – mówi Krystian Chmielewski, Executive Vice President of Business Development, Kongsberg Defence & Aerospace.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego bije kolejne rekordy

Nie ma wielu dziedzin, w których coś polskiego jest autentycznie trzecie w Europie. I z tego jesteśmy dumni – mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Rakietowe tarcze wykuwane w Kielcach

Amerykańskie wyrzutnie, koreańskie czołgi i haubice, polskie transportery, a do tego niezliczona ilość sprzętu i wojskowego ekwipunku z całego świata w tym tygodniu wypełniała po sufit obronne targi MSPO w Kielcach.

Więcej krabów z HSW a także ze Śląska

Zakłady Mechaniczne Bumar Łabędy uruchomią linię produkcyjną armatohaubic Krab, które na razie powstają wyłącznie w podkarpackiej HSW.

Zabójcy dronów w akcji

Doświadczenia z wojny w Ukrainie potwierdziły ogromny wzrost znaczenia w ostatnich latach bezzałogowych środków walki.

Patriot i nowe technologie dla zbrojeniówki

II faza budowy tarczy powietrznej średniego zasięgu Wisła oznacza dla Raytheon – głównego dostawcy antybalistycznej broni – nowe zobowiązania offsetowe.

Bezpieczeństwo Bałtyku – nowe Morskie Jednostki Rakietowe dla Marynarki Wojennej

Polska zwiększa możliwości obrony wybrzeża, w tym przeciwokrętowe. Podczas tegorocznego MSPO zawarto umowy na dostawy kilkuset rakiet NSM norweskiego Kongsberga i niezbędnego sprzętu wchodzącego w skład kolejnych dwóch Morskich Jednostek Rakietowych.

Znacznie więcej nowych systemów w „Wiśle”

Niedawna zgoda Departamentu Stanu na sprzedaż Polsce kolejnych 48 wyrzutni Patriot i akceptacja wniosku przez amerykański Kongres oznacza długo oczekiwane zielone światło do realizacji II fazy budowy tarczy powietrznej „Wisła”.

Wielowarstwowa obrona powietrzna w centrum uwagi

Raytheon, zbrojeniowy gigant z USA, potentat przeciwrakietowej obrony, szykuje się w Polsce do drugiego etapu budowy tarczy powietrznej „Wisła”, bezprecedensowej inwestycji w bezpieczeństwo RP.

Na straży Bałtyku. Eurofighter na misji Air Policing

Litwa, Łotwa i Estonia, które nie posiadają własnych sił powietrznych, chronione są z powietrza przez parasol NATO. Jego główną bazą jest lotnisko w Amari w Estonii.