Partnerzy

Polskie wyrzutnie Patriot wkrótce staną na posterunkach

W tym roku zaczniemy wyposażać Polskę w najskuteczniejszy system obrony przeciwrakietowej na świecie – zapowiada Caroline Touchstone, Dyrektor ds. Programu Wisła i innych programów obronnych w Raytheon Missiles & Defense.

Polska zamawia kolejne baterie Patriot

Polska przyspiesza zakupy kolejnych 6 baterii amerykańskiego systemu przeciwrakietowego Patriot. Do Waszyngtonu trafia właśnie zapytanie ofertowe w tej sprawie – potwierdził we wtorek szef MON Mariusz Błaszczak.

Łącznościowcy z Zegrza dołożą cegiełkę do Patriotów

Wojskowe Zakłady Łączności -1 podpisały umowę podwykonawczą która, włączy zakłądy w produkcję i integrację elementów zestawów przeciwlotniczych zakontraktowanych przez Siły Zbrojne RP w ramach programu „Wisła”.

PGZ i Raytheon wzmacniają współpracę

Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej, Wojskowe Zakłady Elektroniczne oraz Zakłady Mechaniczne Tarnów podpisały umowy z firmą Raytheon.

Raytheon modernizuje system Patriot

Rakietowy koncern wprowadzi udoskonalenia w swoim systemie obrony powietrznej w ramach wartego 314 mln dol. zlecenia na prace inżynieryjne przyznanego przez armię USA.

Czy izraelskie pociski sięgną „Narwi”?

Sami zbudujecie powietrzną tarczę „Narew”. My w jej uzbrojeniu chcemy pomóc – kusi Israel Aerospace Industries, największa firma zbrojeniowa Izraela i producent rakietowych zestawów obrony przeciwlotniczej Barak MX.

Dębickie Agregaty potrzebne wyrzutniom Patriot

Prywatna firma, Agregaty Pex-Pool Plus Janusz Kania z Podkarpacia, wyposaży zestawy przeciwrakietowe kupowane w ramach Programu „Wisła” w kontenery operacyjne dla systemów łączności i wsparcia technicznego.

System dowodzenia Wisłą gotowy do egzaminu w Pentagonie

System dowodzenia i kontroli IBCS zdolny do pracy w środowisku sieciowym, który ma pokierować  polską tarczą przeciwrakietową „Wisła”, jest już dojrzały. Skutecznie przechwytuje pociski manewrujące – mówi Radarowi William Lamb, dyrektor ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w Northrop Grumman.

Waszyngton już patrzy na ręce polskim fachowcom

Huta Stalowa Wola, przy wsparciu ekspertów Raytheona, szykuje się do uruchomienia produkcji wyrzutni rakietowych dla systemu Patriot.

Elektronika do Wisły powstanie pod Warszawą

Należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej zakłady Elektroniczne z Zielonki zyskają nowe kompetencje.

Offset za patrioty coraz bliżej

Polscy i amerykańscy negocjatorzy nie mają w tym roku wakacji. Do omówienia są umowy, które wyznaczą cele współpracy przemysłowej.

Pete Bata: Chcemy być mocnym partnerem dla Polski

Raytheon otworzył właśnie duże biuro w Warszawie. W jakim celu?

Niemcy zmodernizują swoje Patrioty

Parlament RFN zaaprobował modernizację używanego przez Bundeswehrę systemu Patriot do konfiguracji 3+, czyli najnowszej wersji dostępnej obecnie na rynku.

John Baird: Warto zapewnić osłonę przyszłych baz F-35

Polski przemysł się niecierpliwi, że wysiłek włożony w inwestycje związane z technologiczną współpracą przy produkcji pierwszych dwóch baterii patriotów nie będzie opłacalny – mówi John Baird, wiceszef koncernu Raytheon odpowiedzialny w firmie za rakietowe kontrakty z Polską.

Nowa fabryka rakiet wyrośnie pod Warszawą

Polska Grupa Zbrojeniowa w ekspresowym tempie zbuduje w podwarszawskm lesie fabrykę nowoczesnych pocisków rakietowych.

Patrioty na polskich kołach

Zestawy rakietowe Patriot, które zamówiły w USA Siły Zbrojne RP, wykorzystywać będą ciężarówki, ciągniki i podwozia śląskiego Jelcza.

Lockheed podpisał umowy offsetowe

Przedstawiciele Polskiej Grupy Zbrojeniowej i Lockheed Martin podpisali umowy o realizacji zobowiązań offsetowych w ramach pierwszej fazy programu Wisła.