„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 21.12.2024 16:38 Publikacja: 25.09.2019 18:30
Pocisk PAC-3 MSE. Fot./Lockheed Martin
Foto: Pocisk PAC-3 MSE. Fot./Lockheed Martin
Trwa już przygotowanie hali, dokumentacji i zamawianie materiałów. Ponieważ huta jest podwykonawcą zlecenia rządowego USA, każdy detal musi odpowiadać amerykańskim standardom.
Pracownicy podkarpackiej zbrojowni muszą się też przyzwyczaić, że Amerykanie będą im teraz dokładnie patrzeć na ręce. Nic dziwnego. Waszyngton uważnie śledzi, jak wykorzystywane są za granicą amerykańskie technologie zbrojeniowe.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, zatwierdził umowę ramową na dostawy nowych pojazdów dla Wojska Polskiego.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, poinformował, że Rada Modernizacji Technicznej zatwierdziła projekt cięższego niż bwp Borsuk wozu.
MON zamawia w HSW ponad tysiąc nowych bojowych wozów piechoty Borsuk. Skonstruowane w kraju, uzbrojone i wyposażone w zaawansowaną elektronikę zwiastują w armii rewolucję.
Rząd zdecydował o znaczącym podniesieniu potencjału artyleryjskiej zbrojowni HSW. Premier Morawiecki zapowiedział dokapitalizowanie huty i innych zbrojeniowych firm z Podkarpacia.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, podpisał aneks do umowy na dostawy kolejnej partii karabinków MSBS Grot.
Nest Lease, to nowy gracz na polskim rynku leasingowym, będący częścią grupy Nest Bank. Firma powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie mikro i małych przedsiębiorców na elastyczne i nowoczesne rozwiązania finansowe. Dzięki zaawansowanej technologii i indywidualnemu podejściu, Nest Lease planuje w ciągu dwóch lat wejść do grona dziesięciu największych firm leasingowych w Polsce. W rozmowie z Lechem Stabiszewskim, pełniącym funkcję p.o. prezesa zarządu Nest Leasing S.A., przyglądamy się strategii i ofercie Spółki oraz trendom w branży leasingowej.
Wojskowe Zakłady Łączności -1 podpisały umowę podwykonawczą która, włączy zakłądy w produkcję i integrację elementów zestawów przeciwlotniczych zakontraktowanych przez Siły Zbrojne RP w ramach programu „Wisła”.
Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej, Wojskowe Zakłady Elektroniczne oraz Zakłady Mechaniczne Tarnów podpisały umowy z firmą Raytheon.
Rakietowy koncern wprowadzi udoskonalenia w swoim systemie obrony powietrznej w ramach wartego 314 mln dol. zlecenia na prace inżynieryjne przyznanego przez armię USA.
Sami zbudujecie powietrzną tarczę „Narew”. My w jej uzbrojeniu chcemy pomóc – kusi Israel Aerospace Industries, największa firma zbrojeniowa Izraela i producent rakietowych zestawów obrony przeciwlotniczej Barak MX.
Prywatna firma, Agregaty Pex-Pool Plus Janusz Kania z Podkarpacia, wyposaży zestawy przeciwrakietowe kupowane w ramach Programu „Wisła” w kontenery operacyjne dla systemów łączności i wsparcia technicznego.
System dowodzenia i kontroli IBCS zdolny do pracy w środowisku sieciowym, który ma pokierować polską tarczą przeciwrakietową „Wisła”, jest już dojrzały. Skutecznie przechwytuje pociski manewrujące – mówi Radarowi William Lamb, dyrektor ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w Northrop Grumman.
Należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej zakłady Elektroniczne z Zielonki zyskają nowe kompetencje.
Polscy i amerykańscy negocjatorzy nie mają w tym roku wakacji. Do omówienia są umowy, które wyznaczą cele współpracy przemysłowej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas