Partnerzy

Samoloty F-16 nie będą panaceum na wszystkie ukraińskie problemy

To może być początek dla większych zmian w całej armii, która ma fantastyczną szansę na mentalne wyjście ze strefy rosyjskiego miru - mówi płk rezerwy Krystian Zięć, były pilot F-16 oraz współtwórca systemu szkolenia na te myśliwce w Polsce, ekspert Fundacji Alioth.

Igal Helemski: Jesteśmy obecni na polskim rynku od 20 lat

Na polskim rynku działamy na wielu obszarach. Dwa najważniejsze programy, w których jesteśmy obecni, to kooperacja z Mesko przy dostawach pocisków przeciwpancernych oraz z PCO przy dostawach nowoczesnych systemów obserwacyjnych dla śmigłowców - mówi Igal Helemski, dyrektor regionalny na Polskę, Rafael.

Patrioty trafią do Polski przed czasem

Mimo problemów związanych z pandemią Covid-19 amerykańskim i polskim firmom zaangażowanym w budowę antyrakietowej tarczy “Wisła” udało się wyprzedzić harmonogram.

WYWIAD: Polska Grupa Zbrojeniowa stawia na rozwój i innowacyjność

Z członkiem zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej Hubertem Stępniewiczem rozmawia Andrzej Kiński z Zespołu Badań i Analiz Militarnych.

Leonardo kusi MON: nowy polski śmigłowiec dla „Świdnika” w dwa lata

Jeśli władze w Warszawie zdecydują się przyjąć naszą propozycję, za dwa lata uruchomimy produkcję nowego polskiego wojskowego śmigłowca w Świdniku – mówią Radarowi przedstawiciele Grupy Leonardo Cesare Caccia, Dyrektor ds. sprzedaży wojskowych i rządowych dla regionu EMEA i Marco Lupo prezes Leonardo Poland i PZL-Świdnik.

Czołgów nie da się zrobić zdalnie

Wirus nie zatrzymał polskich fabryk broni – zapewnia Andrzej Kensbok, nowy prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Mariusz Błaszczak: Chcemy rozwijać zdolności polskich sił zbrojnych

Dysponujemy najwyższym budżetem na modernizację w historii. Środki na kluczowe programy są zagwarantowane, a nawet będą wzrastać – mówi Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

Witold Słowik: Za naszą koncepcją stoi bezpieczeństwo państwa i rachunek ekonomiczny

Polski przemysł obronny powinien być w naszej koncepcji bramą, przez którą sprzęt wojskowy i rozwiązania wchodzą na wyposażenie SZ RP i formacji mundurowych – mówi Witold Słowik, prezes Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Alessandro Profumo: Polska stałaby się partnerem w programie Eurofighter

Partnerstwo w programie oznaczałoby niższe koszty związane z zakupem maszyny i dedykowanego pakietu logistyczno-szkoleniowego. Ponad 50% środków przeznaczonych na zakup samolotu zostałoby wydanych w Polsce, wspierając polski przemysł lotniczo-obronny – mówi Alessandro Profumo, prezes koncernu Leonardo, właściciela PZL-Świdnik.

Israel Sharon: Zależy nam, by w Warszawie dostrzeżono możliwości zbrojeniowej współpracy

Rozumiemy waszą determinację w dążeniu do technologicznej niezależności polskich fabryk broni. Sami tak działaliśmy, gdy budowaliśmy fundamenty izraelskiego przemysłu obronnego – mówi Israel Sharon dyr. marketingu na Europę w Israel Aerospace Industries.

Domagalski-Łabędzki: Polskie spółki chcą jak najwięcej z Wisły

Musimy być nadzwyczajnie zmobilizowani do tego żeby zakończyć negocjacje w taki sposób, aby odpowiadały interesom ekonomicznym Polskiej Grupy Zbrojeniowej – mówi Radosław Domagalski-Łabędzki, członek zarządu PGZ.

Raytheon: czas na zamówienie kolejnych baterii Patriotów

„Wisła” to ogromny program zbrojeniowy, nic dziwnego, że w negocjacjach pojawiają się napięcia i zakręty. Udaje się nam znosić te blokady. Czekamy teraz na decyzje Warszawy w sprawie uruchomienia II etapu zamówień na Patrioty – mówi John Baird wiceszef koncernu Raytheon odpowiedzialny w firmie za rakietowe kontrakty w Polsce.