Odrzucenie weta spowodowało, że prezydent Rumen Radew podpisał przegłosowany dokument 29 lipca. Umowa między Bułgarią i Stanami Zjednoczonymi obejmuje cztery osobne kontrakty LoA. Obejmują one zakup:

  • Samolotów F-16 Block 70 wraz z wyposażeniem naziemnym,
  • Uzbrojenia podwieszanego,
  • Kierowanych pocisków „powietrze-powietrze” AIM-9X Sidewinder Block II wraz z wyposażeniem i pakietem usług,
  • Systemu łączności MIDS z radiostacjami JTRS.

Czytaj także: Prezydenckie weto odrzucone. Bułgaria kupuje F-16

Dodatkowo upubliczniono także informację o zatwierdzeniu umowy offsetowej zawartej pomiędzy rządem Bułgarii i koncernem Lockheed Martin.

Co ciekawe, według powyższego dokumentu, umowy LoA przesłane przez Stany Zjednoczone, amerykańscy urzędnicy podpisali w dniach od 12 czerwca do 3 lipca. Bułgarzy, ze swojej strony, złożyli podpisy 11 lipca. Może to oznaczać, że ich przegłosowanie przez rząd oraz parlament (a później podpisane przez prezydenta i opublikowane w Dzienniku Urzędowym) oznaczało ostatnią formalno-prawną przeszkodę przed ich wejściem w życie. Umowę offsetową podpisano w dniach 11 (Waszyngton) i 12 lipca (Sofia).

Czytaj także: Weto prezydenta Bułgarii w sprawie zakupu F-16

Według mediów bułgarskich, rząd tego kraju ma czas na przelanie środków Amerykanom do 5 września. Cztery samoloty mają zostać dostarczone w 2023 r., a pozostałe cztery rok później. Sześć z nich będzie jednomiejscowych, a dwa dwumiejscowe.