67. okrętu typu Arleigh Burke rozpoczyna służbę

W Port Everglades na Florydzie odbyła się uroczystość wcielenia do służby w US Navy niszczyciela rakietowego USS Paul Ignatius (DDG 117). 67. okrętu typu Arleigh Burke zbudowanego dla amerykańskiej floty.

Publikacja: 29.07.2019 16:04

Uroczystość wcielenia do służby niszczyciela rakietowego USS Paul Ignatius. Fot./Lockheed Martin lub

Uroczystość wcielenia do służby niszczyciela rakietowego USS Paul Ignatius. Fot./Lockheed Martin lub US Navy/Petty Officer 3rd Class Alana Langdon.

Foto: Uroczystość wcielenia do służby niszczyciela rakietowego USS Paul Ignatius. Fot./Lockheed Martin lub US Navy/Petty Officer 3rd Class Alana Langdon.

Jednostka powstała w stoczni Huntington Ingalls Industries w Pascagoula. Uroczyste położenie stępki miało miejsce 20 października 2015 r., a wodowanie odbyło się 12 listopada 2016 r. Formalnie okręt dostarczono flocie 22 lutego tego roku.

Czytaj także: US Navy wdraża do służby nowe bezzałogowce

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Modernizacja Sił Zbrojnych
Borsuk zatwierdzony. MON podpisał umowę na nowe bwp dla wojska
Modernizacja Sił Zbrojnych
Jednak nie koreański? Ciężkiego bwp zbudujemy sami
Biznes
Pancerny drapieżnik z epoki cyfrowej. Borsuki dokonają rewolucji w polskiej armii
Przemysł Obronny
Miliardy dla polskiej zbrojeniówki. Huta Stalowa Wola zwiększa moce produkcyjne
Modernizacja Sił Zbrojnych
Nowe Groty i karabiny wyborowe dla Wojska Polskiego
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem