Ćwiczenia odbyły się 3 marca. Brały w nich udział maszyny dywizjonu US Navy VFA-32, stacjonującego obecnie na lotniskowcu USS Dwight D. Eisenhower (CVN 69). Dwa Super Hornety wylądowały na pokładzie francuskiego okrętu. W operacji ich przygotowania do lotu i startu z katapulty Charlesa de Gaulle’a współpracowali członkowie obsługi technicznej obu państw.

Czytaj także: Francuskie Super Herculesy w komplecie

W ramach ćwiczeń na pokładzie amerykańskiego okrętu lądowały i startowały także maszyny francuskie. Cztery myśliwce Dassault Rafale M i pojedynczy samolot wczesnego ostrzegania E-2C Hawkeye.

Ćwiczenia były przede wszystkim okazją do przetestowania samolotów F/A-18E/F Super Hornet z pokładu nieamerykańskiego okrętu. Dla Boeinga może to być dodatkowy atut w działaniach marketingowych w Indiach. New Delhi poszukuje dostawcy 57 wielozadaniowych samolotów bojowych dla lotnictwa morskiego. W ramach powyższego postępowania producent zapowiada zrealizowanie prób startu z pokładu wyposażonego w rampę startową. Rozwiązanie jest standardem dla dwóch obecnie eksploatowanych w Indiach lotniskowców. Głównym przeciwnikiem dla Boeinga jest francuski Dassault Aviation, oferujący Rafale M.

Czytaj także: Francuski lotniskowiec na wspólnych ćwiczeniach