Porozumienie dotyczy rozpoczęcia prac poprzedzających ewentualny remont na, uszkodzonym przez pożar, wielozadaniowym okręcie desantowym USS Bonhomme Richard (LHD 6).

Umowa ma obowiązywać do listopada tego roku i ma wartość 10 mln dol. W momencie podpisania uruchomiono pierwszą transzę w wysokości 7,7 mln dol. W jej ramach pracownicy NASSCO rozpoczną sprzątanie na okręcie, usuwanie wody zgromadzonej w kadłubie na skutek akcji przeciwpożarowej, a także zapewnią wsparcie dla zespołów przeciwpożarowych, które pracują wewnątrz jednostki sprawdzając, czy nie pozostały żadne punkty występowania ognia.

Czytaj także: Pożar na USS Bonhomme Richard

""

Uszkodzony USS Bonhomme Richard 16 lipca po ugaszeniu pożaru. Fot./US Navy/Mass Communications Specialist 3rd Class Jason Waite.

radar.rp.pl

Pożar na USS Bonhomme Richard wybuchł 12 lipca, a jego ugaszenie trwała do 16 lipca. Okręt, znajdujący się w służbie od 1998 r., przechodził ostatnią fazę remontu i znajdował się w stoczni w San Diego. Z tego też względu system przeciwpożarowy był niesprawny. Akcja ratownicza prowadzona była z wody, powietrza i z pokładu jednostki. Obecnie uszkodzony okręt oczekuje na werdykt o swoim dalszym losie. O tym rozstrzygnie weryfikacja stanu technicznego i ocena skali zniszczeń.