Pożar na USS Bonhomme Richard

USS Bonhomme Richard. Fot./AFP

W bazie morskiej w San Diego doszło do pożaru wie­lo­za­da­nio­wego okrętu desan­to­wego USS Bonhomme Richard.

Pożar wybuchł około godziny 8:30 rano czasu lokalnego. Do walki z pożogą skierowano siły okrętowej straży pożar­nej wspierane siłami strażaków z bazy oraz miasta San Diego.

Z informacji podanych przez US Navy wynika, że pożar wybuchł na pokładzie przeznaczonym dla pojazdów US Marine Corps. W ciągu godzin rozprzestrzenił się na inne części i objął m.in. nadbudówkę. Jego skala oraz odnotowane w jego wyniku eksplozje sprawiły, że około godziny 11:20 czasu lokalnego ewakuowano załogę okrętu.

Czytaj także: US Navy odebrała okręt wielozadaniowy USS Oakland

W incydencie rannych zostało łącznie 21 osób. Siedemnastu marynarzy oraz czterech strażaków z cywilnych jednostek przewieziono do szpitali. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

USS Bonhomme Richard to wie­lo­za­da­nio­wy okręt desan­to­wy typu Wasp. Jednostka weszła do służby w 1998 r. W 2018 r. weszła do portu, by przejść remont okresowy. Z tego też powodu na pokładzie nie ma amunicji.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Dziewięciu chętnych na dostawy granatników dla Wojska Polskiego

Do dialogu technicznego, dotyczącego zakupu dla Wojska Polskiego jednorazowych granatników przeciwpancernych, zgłosiło się dziewięciu ...

Indie kupują w Rosji 1000 rakiet do samolotów

Informację podała rosyjska Służba ds. Współpracy Wojskowo-Technicznej. – Pewien czas temu podpisano duże kontrakty ...

US Army kontraktuje nam Patrioty

Rakietowy koncern Raytheon otrzymał wart 1,5 mld dol. kontrakt na produkcję systemu Patriot dla ...