Pożar na USS Bonhomme Richard

USS Bonhomme Richard. Fot./AFP

W bazie morskiej w San Diego doszło do pożaru wie­lo­za­da­nio­wego okrętu desan­to­wego USS Bonhomme Richard.

Pożar wybuchł około godziny 8:30 rano czasu lokalnego. Do walki z pożogą skierowano siły okrętowej straży pożar­nej wspierane siłami strażaków z bazy oraz miasta San Diego.

Z informacji podanych przez US Navy wynika, że pożar wybuchł na pokładzie przeznaczonym dla pojazdów US Marine Corps. W ciągu godzin rozprzestrzenił się na inne części i objął m.in. nadbudówkę. Jego skala oraz odnotowane w jego wyniku eksplozje sprawiły, że około godziny 11:20 czasu lokalnego ewakuowano załogę okrętu.

Czytaj także: US Navy odebrała okręt wielozadaniowy USS Oakland

W incydencie rannych zostało łącznie 21 osób. Siedemnastu marynarzy oraz czterech strażaków z cywilnych jednostek przewieziono do szpitali. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

USS Bonhomme Richard to wie­lo­za­da­nio­wy okręt desan­to­wy typu Wasp. Jednostka weszła do służby w 1998 r. W 2018 r. weszła do portu, by przejść remont okresowy. Z tego też powodu na pokładzie nie ma amunicji.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Paliwo dla Marynarki Wojennej

1. Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu poinformowała o podpisaniu kontraktu z Orlen Południe dotyczącego ...

Wahadłowiec X-37B pobił rekord przebywania na orbicie

Eksperymentalny, bezzałogowy pojazd kosmiczny Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych X-37B OTV (Orbital Test Vehicle) pobił ...

Turcja usunięta z programu F-35

Stany Zjednoczone zerwą współpracę z Turcją związaną z realizacją programu Lockheed Martin F-35 Lightning ...