Broń powstanie w zakładach Thales Australia w Lithgow, w stanie Nowa Południowa Walia. Australijskie władze podkreślają znaczenie zamówienia dla lokalnego przemysłu zbrojeniowego. Produkcja ponad 8000 egzemplarzy broni pozwoli bowiem na utrzymanie miejsc pracy i potencjału produkcyjnego zakładu.

Wartości transakcji nie ujawniono. Dodatkowy zakup ma pozwolić na zwiększenie dostępności nowoczesnych EF88 w australijskich wojskach lądowych, umożliwiając realizację programu szkolenia w 2. Dywizji w pełnym wymiarze.

Czytaj także: Australia rozpoczyna poszukiwania następców Hawków

EF88 to wersja rozwojowa karabinka F88, będącego licencyjną odmianą Steyra AUG A1 (stąd oznaczenie F88 Austeyr). Broń jest zbudowana w układzie bullpup. Karabinek zasila 30-nabojowy standardowy magazyen. EF88 zastępuje starsze F88 od 2016 r. i od poprzednika różni się przede wszystkim poprawioną ergonomią, lepszym wyważeniem i zwiększoną możliwością rozbudowy wyposażenia dodatkowego dzięki większej liczbie szyn montażowych. Dotychczas zamówiono 30 tysięcy karabinków automatycznych EF88.