Tym samym rozpoczyna się proces dostaw maszyn tego typu. W niedalekiej przyszłości mają zastąpić obecnie eksploatowane samoloty Grumman C-2 Greyhound.

Czytaj także: Pierwszy CMV-22B przybył do Patuxent River

Według planów dywizjon ma otrzymać osiemnaście CMV-22B. Personel jednostki rozpoczął przygotowania do wdrożenia nowej konstrukcji do eksploatacji w grudniu 2018 r. Harmonogram zakłada, że we wrześniu tego roku będzie gotowy do rozpoczęcia działań operacyjnych, w tym z pokładu lotniskowców. Ma to duże znaczenie, gdyż na początku 2021 r. zaplanowano pierwszy rejs USS Carl Vinson (CVN 70) z dywizjonem wielozadaniowych samolotów bojowych Lockheed Martin F-35C Lightning II. Będzie to debiut operacyjny tej wersji F-35. Bez sprawnie działającego systemu logistycznego mogą pojawić się problemy ze wsparciem ich eksploatacji.

US Navy zamówiła dotychczas 39 spośród planowanych 44 CMV-22B Osprey. W okresie zima-wiosna producent, konsorcjum Bell/Boeing, dostarczył dwa egzemplarze, które trafiły do ośrodka badawczo-rozwojowego w Patuxent River.

Czytaj także: Oblot CMV-22B

Samoloty Bell/Boeing CMV-22B Osprey są wersją V-22 dostosowaną do wymagań US Navy. Zmiany objęły m.in. montaż dodatkowych zbiorników paliwa w kadłubie i płacie oraz rozbudowę środków łączności. Głównym ich zadaniem będą loty transportowe pomiędzy lotniskowcami i bazami na lądzie. Dzięki samolotom transportowym bazującym na okrętach można przerzucać ludzi, pocztę i ważne ładunki. W przypadku CMV-22B kluczowa dla decyzji o ich zakupie była możliwość transportu przez samolot modułów silnika F135-PW-100, który stanowi napęd samolotów Lockheed Martin F-35C.