Pierwszy CMV-22B przybył do Patuxent River

Pierwszy samolot transportowy pionowego startu i lądowania CMV-22B Osprey po przylocie do bazy w Patuxent River. Fot./US Navy.

Bell/Boeing przekazał do testów operacyjnych pierwszy egzemplarz samolotu transportowego pionowego startu i lądowania CMV-22B Osprey.

Maszyna przybyła do bazy Patuxent River w stanie Maryland po bezpośrednim przelocie z zakładów firmy Bell w Amarillo w Teksasie. Ogółem do dywizjonu doświadczalnego HX-21 trafią dwie testowe maszyny. Całość ma zostać zrealizowana w ciągu 2020 r. Według planów latem tego roku pierwsze CMV-22B trafią do operacyjnego dywizjonu VRM-30, który wstępną gotowość operacyjną (IOC) ma osiągnąć w 2021 r.

Czytaj także: Izrael i Arabia Saudyjska chcą kupić Osprey

Dziewiczy lot CMV-22B wykonał w grudniu 2019 r. Według obecnych planów US Navy zakupi 44 egzemplarze, ale dotychczas zakontraktowano 39. Ospreye zastąpią w linii pokładowe samoloty transportowe C-2 Greyhound i będą pełnić zadania wsparcia logistycznego lotniskowcowych grup lotniczych. Wśród przewożonych przez nie ładunków znajdują się: poczta, pasażerowie, towary priorytetowe, elementy silników wielozadaniowych samolotów bojowych F-35C itp.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Części dla lotnictwa

Wydział Techniki Lotniczej 3. Regionalnej Bazy Logistycznej podpisał kilka umów na dostawy części do ...

Amerykanie ujawniają pierwsze statystyki działań operacyjnych F-35A

W czasie konferencji w Instytucie Mitchella przedstawiono pierwsze statystyki dotyczące operacyjnych działań ekspedycyjnych samolotów ...

Drużyna piechoty US Army. Fot./US DoD.

Czy US Army zwiększy liczebność drużyny piechoty?

Płk Alexis Rivera Espada, szef Laboratorium Walk Manewrowych Wojsk Lądowych w Fort Benning (Army’s ...