W ramach procedury zaplanowano zakup 31 zestawów składających się z ciągnika siodłowego wraz z naczepą niskopodwoziową. Dodatkowo zamawiający przewiduje opcję, która może rozszerzyć bazowy kontrakt o 78 kolejnych zestawów. Zestawy mają dysponować ładownością minimum 60 ton, co ma zapewnić przewóz czołgów podstawowych Leopard 2 w wersjach używanych w Polsce.

W upublicznionej specyfikacji poinformowano, że zestawy powinny być zdolne do pokonywanie przeszkód wodnych o głębokości nie mniejszej niż 750 mm. Koła powinny posiadać wkładki umożliwiające jazdę przy braku ciśnienia w ogumieniu.

Czytaj także: Siły powietrzne szukają nowych samolotów transportowych

Ciągnik siodłowy ma mieć układ napędowy z napędem na wszystkie koła. W kabinie powinny być co najmniej dwa miejsca siedzące. Pożądane jest jednak, aby w kabinie znajdowało się trzecie miejsce siedzące i właz dachowy. Dostawca powinien przeprowadzić szkolenie w użytkowaniu zestawów przez żołnierzy.

Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu mają czas na składanie ofert do 16 czerwca tego roku. Obok ceny ocenie będą podlegać gwarancja i właściwości funkcjonalne. W ubiegłym roku Inspektorat Uzbrojenia zamówił 14 podobnych zestawów, które dostarczy firma Jelcz.