Maskpol gotowy do walki z wirusem

Największa w polskiej zbrojeniówce firma produkująca maski przeciwgazowe śledzi sytuację na froncie walki z koronawirusem i czeka na rozkazy.

Publikacja: 27.02.2020 13:53

Fot./Bloomberg

Fot./Bloomberg

Foto: Fot./Bloomberg

Na pytanie Radaru, czy Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego Maskpol jest gotowe na potencjalny wzrost zainteresowania środkami zabezpieczania dróg oddechowych, służby prasowe Polskiej Grupy Zbrojeniowej, w której składzie działa Maskpol, nie odpowiadają wprost.

Czytaj także: Maskpol umundurował armię

– Spółka Maskpol posiada w ofercie maski, półmaski, pochłaniacze i filtropochłaniacze, gogle ochronne i kombinezony, które mogą być używane w sytuacjach zagrożeń, z jakimi mamy obecnie do czynienia (koronawirus). Należy jednak podkreślić, że sprzęt ten ma charakter specjalistyczny. Przeznaczony raczej dla służb niż dla odbiorcy indywidualnego – mówi Beata Perkowska kierownik Działu Komunikacji i Marketingu PGZ.

„Sprzęt ochronny w ciągłej produkcji”

Rzeczniczka centrali grupy kapitałowej, skupiającej kluczowe spółki państwowe sektora obronnego w kraju zapewnia, że Maskpol jest w stanie dostarczyć wyposażenie ochronne zarówno na potrzeby służb sektora publicznego, jak również odbiorców komercyjnych.

– Dostępne wyroby firmy są sprawdzone, posiadają stosowne certyfikaty i są w bieżącej produkcji. W każdej chwili spółka jest przygotowana do zwiększenia produkcji sprzętu ochronnego – zaznacza Perkowska.

Czytaj także: Narodowy czempion zbrojeniowy nad kreską, ale wciąż w przebudowie

Wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej PSO Maskpol jest wiodącym zakładem w swojej branży. Spółka dysponuje nowoczesnymi technologiami produkcji i zapleczem badawczym. Oprócz sprzętu ochronnego, w tym nowoczesnych masek przeciwgazowych MP-5, zakład produkuje m.in. wyroby ochrony balistycznej: hełmy i kamizelki kuloodporne. Firma posiada w ofercie produkty ochrony przeciwchemicznej: maski, odzież ochronną i sprzęt odkażający.

Głównymi odbiorcami produktów Maskpolu są wojsko, Policja i Straż Graniczna.

Modernizacja Sił Zbrojnych
Borsuk zatwierdzony. MON podpisał umowę na nowe bwp dla wojska
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Modernizacja Sił Zbrojnych
Jednak nie koreański? Ciężkiego bwp zbudujemy sami
Biznes
Pancerny drapieżnik z epoki cyfrowej. Borsuki dokonają rewolucji w polskiej armii
Przemysł Obronny
Miliardy dla polskiej zbrojeniówki. Huta Stalowa Wola zwiększa moce produkcyjne
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Modernizacja Sił Zbrojnych
Nowe Groty i karabiny wyborowe dla Wojska Polskiego