Maskpol umundurował armię

Fot./materiały prasowe

Największy w kraju producent sprzętu ochronnego i żołnierskiego wyposażenia antybalistycznego zrealizował rekordowe w ostatnich latach zamówienie armii na prawie 150 tys. mundurów.

Firma należąca do PGZ, by wywiązać się z wartego prawie 80 mln zł kontraktu, musiała uruchomić w Częstochowie dodatkową szwalnię. Zatrudniła 150 pracowników, a częścią z robót podzieliła z kilkoma krajowymi podwykonawcami.

Czytaj także: Wojsko zamawia amunicję snajperską

Na podstawie umów zawartych w październiku i listopadzie 2018 r. Maskpol dostarczył łącznie 148 tys. mundurów. 97 500 kompletów mundurów polowych oraz 50 500 sztuk mundurów polowych letnich.

PSO Maskpol zakończył również dostawy wszystkich zakontraktowanych na 2019 r. hełmów kompozytowych wz. 2005, kamizelek kuloodpornych KWM-02 jak również kompletów filtracyjnej odzieży ochronnej oraz masek przeciwgazowych – poinformował Sebastian Chwałek, wiceprezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Wiceszef PGZ potwierdził, że podstawowe elementy żołnierskiego wyposażenia indywidualnego pozostaną istotną częścią oferty spółek PGZ.

Czytaj także: Ambulanse z Kutna dla szpitala wojskowego

Adam Ogrodnik, prezes PSO Maskpol pochwalił się ,że firma  w tym roku będzie miała najwyższy w historii poziom kapitałów własnych.

– Wartość sprzedaży zrealizowanej w mijającym roku była zdecydowanie wyższa niż w 2018 r., co świadczy o rozwoju firmy. Jesteśmy przygotowani na kolejne, duże zamówienia – zadeklarował prezes Maskpolu.

Zarząd firmy nie ujawnił jakie były ceny szytych wojskowych uniformów. Media szacowały, że koszt realizacji zamówień mundurowych był znacząco wyższy od tego, jaki notowano za podobne zestawy w poprzednich latach.

Czytaj także: Polskie drony wojskowe lecą w świat

Wchodzące w skład PGZ Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego Maskpol jest wiodącym polskim zakładem w swojej branży. Firma dysponuje nowoczesnymi technologiami produkcji i zapleczem badawczym.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Pierwszy argentyński Gowind w służbie

We francuskim Tulonie odbyła się uroczystość wcielenia do służby w Marynarce Wojennej Argentyny okrętu ...

Druga niemiecka fregata typu F125 wkrótce w służbie

W bazie Deutsche Marine w Wilhelmshaven przedstawiciele Federalnego Biura ds. Wyposażenia, Technologii Informacyjnych i ...

Pierwsze Spartany dotarły do Kenii

Na terenie międzynarodowego lotniska im Jomo Kenyatty w stolicy Kenii Nairobi odbyła się uroczystość ...