Super Herculesy dla Amerykanów

Lockheed Martin podpisał umowy z Departamentem Obrony Stanów Zjednoczonych dotyczące produkcji i dostawy kolejnej partii średnich samolotów transportowych rodziny C-130J Super Hercules.

Publikacja: 20.01.2020 22:23

Samoloty C-130J na linii produkcyjnej zakładów Lockheed Martina w Mariette w stanie Georgia. Fot./Lo

Samoloty C-130J na linii produkcyjnej zakładów Lockheed Martina w Mariette w stanie Georgia. Fot./Lockheed Martin.

Foto: Samoloty C-130J na linii produkcyjnej zakładów Lockheed Martina w Mariette w stanie Georgia. Fot./Lockheed Martin.

Kontrakt, będący częścią wieloletniego programu produkcyjnego uruchomionego w sierpniu 2016 r., ma wartość 1,5 mld dol. W jego ramach producent dostarczy 21 samolotów. Dodatkowo zawiera on opcję, która w momencie wykorzystania zwiększy wartość zamówienia do 3 mld dolarów, a liczbę maszyn do 50. 24 z nich trafią do USAF (HC/MC-130J), 20 do US Marine Corps (KC-130J), a sześć HC-130J do US Coast Guard. Dostawy potrwają do 2025 r., co pozwoli na utrzymanie linii montażowej przez kolejnych pięć lat.

Tylko 9 zł z Płatnościami powtarzalnymi

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Modernizacja Sił Zbrojnych
Borsuk zatwierdzony. MON podpisał umowę na nowe bwp dla wojska
Modernizacja Sił Zbrojnych
Jednak nie koreański? Ciężkiego bwp zbudujemy sami
Biznes
Pancerny drapieżnik z epoki cyfrowej. Borsuki dokonają rewolucji w polskiej armii
Przemysł Obronny
Miliardy dla polskiej zbrojeniówki. Huta Stalowa Wola zwiększa moce produkcyjne
Modernizacja Sił Zbrojnych
Nowe Groty i karabiny wyborowe dla Wojska Polskiego