Blisko pół miliona złotych na przegląd armaty na Ślązaku

Korweta patrolowa ORP Ślązak. Fot./st. chor. sztab. mar. Piotr Leoniak/3. FO.

Komenda Portu Wojennego w Gdyni opublikowała informacje na temat podmiotu, który zrealizuje serwis 76 mm armaty automatycznej Leonardo Super Rapid. Broń stanowi uzbrojenie korwety patrolowej ORP Ślązak.

W procedurze uruchomionej 24 września, wziął udział jeden podmiot – Megmar Logistics & Consulting. Firma zaoferowała wykonanie usługi za kwotę 468 384 zł brutto. Zamawiający upublicznił, że na powyższe zlecenie dysponuje budżetem właśnie w takiej wysokości.

Czytaj także: Wsparcie techniczne artylerii ORP Ślązak

W ramach umowy planowane jest przeprowadzenie przeglądów półrocznego i rocznego, a także usunięcie zasygnalizowanych niesprawności.

W sierpniu firma Megmar Logistics & Consulting podpisała umowę z 1. Regionalną Bazą Logistyczną z Wałcza. Dotyczyła usługi dostaw pakietów części zamiennych, narzędzi specjalistycznych przeznaczonych do systemów artyleryjskich zainstalowanych na Ślązaku wraz z dokumentacją techniczną i przeprowadzeniem szkolenia personelu wojskowego.

Czytaj także: Serwis niszczyciela min ORP Kormoran

Co należy podkreślić, producent systemu artyleryjskiego – koncern Leonardo – ma w swojej ofercie fabryczną usługę wsparcia logistycznego dla dostarczanego sprzętu. Polska jej nie wykupiła. To może ograniczać wskaźnik gotowości i poszukiwanie wykonawców tego typu usług na wolnym rynku, w trybie otwartych przetargów publicznych.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Pini Yungman: Oferujemy pociski oraz technologię

Od wielu lat produkujemy przeciwpancerne pociski Spike w Polsce. Dzisiaj rozszerzamy ofertę proponując pociski ...

Fassmer dostarczy korwetę do Ekwadoru

Ekwadorska stocznia ASTINAVE EP podpisała umowę z niemiecką stocznią Fassmer związaną z programem projektowania ...

PCO dostarczy wojsku lornetki termowizyjne

PCO z Warszawy wygrało postępowanie mające wyłonić dostawcę partii lornetek termowizyjnych dla Wojska Polskiego. ...