Wsparcie techniczne artylerii ORP Ślązak

ORP Gen. T. Kościuszko. Fot./Łukasz Pacholski

1. Regionalna Baza Logistyczna z Wałcza podpisała umowy z firmą Megmar Logistics & Consulting. Porozumienia dotyczą dostawy części zamiennych i narzędzi specjalistycznych do armat zamontowanych na patrolowcu ORP Ślązak.

Umowa ma wartość 39 mln zł brutto. Jej zawarcie to wynik postępowania przetargowego, w którym oferta firmy Megmar Logistics & Consulting była jedyną, która wpłynęła do zamawiającego. Pomimo przekroczenia budżetu, została przyjęta 2 lipca tego roku.

Zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, 1. Regionalna Baza Logistyczna poszukiwała podmiotu, która dostarczy pakiet części zamiennych i narzędzia specjalistyczne do systemów artyleryjskich zamontowanych na ORP Ślązak. Mowa zatem o 76 mm armaty uniwersalnej Leonardo Super Rapid oraz dwóch stanowisk 30 mm armat Leonardo Marlin-WS.

Czytaj także: Dawny ORP Sokół trafi do muzeum

Dodatkowo usługodawca ma opracować stosowną dokumentacje techniczną i przeprowadzić szkolenia personelu wojskowego. Prace potrwają do końca 2022 r., część z nich będzie prowadzonych w siedzibie wykonawcy, a pozostałe w Gdyni, w tym na pokładzie okrętu.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Śmigłowiec bojowy Mi-28. Historia powstania śmigłowca Havoc

16 grudnia 1976 r. rząd ZSRR zamówił śmigłowiec bojowy nowej generacji, który miał zastąpić ...

Czemu Trump pozwolił na turecką inwazję?

Turecka inwazja na kontrolowane przez Kurdów tereny północnej Syrii, region zwany przez Kurdów Rojavą, ...

Neptun broni ukraińskiego wybrzeża

Podczas wstępnych prób w locie, które odbyły się 5 kwietnia, premierowo zaprezentowano pierwszy egzemplarz operacyjny ...