Wsparcie techniczne artylerii ORP Ślązak

Patrolowiec ORP Ślązak. Fot./st. chor. sztab. mar. Piotr Leoniak/3. FO.

1. Regionalna Baza Logistyczna z Wałcza podpisała umowy z firmą Megmar Logistics & Consulting. Porozumienia dotyczą dostawy części zamiennych i narzędzi specjalistycznych do armat zamontowanych na patrolowcu ORP Ślązak.

Umowa ma wartość 39 mln zł brutto. Jej zawarcie to wynik postępowania przetargowego, w którym oferta firmy Megmar Logistics & Consulting była jedyną, która wpłynęła do zamawiającego. Pomimo przekroczenia budżetu, została przyjęta 2 lipca tego roku.

Zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, 1. Regionalna Baza Logistyczna poszukiwała podmiotu, która dostarczy pakiet części zamiennych i narzędzia specjalistyczne do systemów artyleryjskich zamontowanych na ORP Ślązak. Mowa zatem o 76 mm armaty uniwersalnej Leonardo Super Rapid oraz dwóch stanowisk 30 mm armat Leonardo Marlin-WS.

Czytaj także: Dawny ORP Sokół trafi do muzeum

Dodatkowo usługodawca ma opracować stosowną dokumentacje techniczną i przeprowadzić szkolenia personelu wojskowego. Prace potrwają do końca 2022 r., część z nich będzie prowadzonych w siedzibie wykonawcy, a pozostałe w Gdyni, w tym na pokładzie okrętu.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Fort Raytheon w nowej kwaterze w Warszawie

Producent rakietowego system Patriot – amerykański Raytheon – koncentruje i wzmacnia swoją obecność w ...

Przyspiesza program śmigłowców ratownictwa bojowego

Firma Sikorsky ogłosiła przyspieszenie programu budowy nowych śmigłowców ratownictwa bojowego dla Sił Powietrznych Stanów ...

Bezzałogowce wspomogą brytyjskie śmigłowce

Koncern Leonardo przeprowadził w Wielkiej Brytanii pierwszą próbę zespołowego działania śmigłowca i bezzałogowego statku ...