ORP Orzeł czeka na remont

Okręt podwodny ORP Orzeł. Fot Marynarka Wojenna/kpt. mar. Anna Sech.

Komenda Portu Wojennego w Gdyni poinformowała o dwóch ważnych wydarzeniach związanych z remontem i naprawami okrętu podwodnego ORP Orzeł.

Najważniejszym jest otwarcie ofert w postępowaniu przetargowym dotyczącym naprawy systemu hydroakustycznego MGK-400 zamontowanego na okręcie. Postępowanie trwa od stycznia i ‒ najprawdopodobniej ‒ nie wyłoni wykonawcy usługi. Zamawiający otrzymał jedną ofertę, którą złożyła firma JT Ship Service Tomasz Jatkowski z Gdyni. Przy okazji otwarcia Komenda Portu Wojennego poinformowała, że planuje przeznaczyć na realizację tego zadania kwotę 1,6 mln zł brutto. Oferta opiewa na kwotę aż 4,1 mln zł brutto.

Czytaj także: ORP Orzeł z dodatkowymi funduszami na remont

Jest to kolejna próba naprawy najważniejszego systemu obserwacji technicznej okrętu, warunkującego jego zdolność do prowadzenia działań bojowych. Poprzednia została podjęta w 2018 r. i wówczas zakończyła się niepowodzeniem, gdyż żaden z trzech potencjalnych wykonawców nie złożyły oferty ostatecznej.

Tego samego dnia KPW Gdynia ogłosiła również, że rozstrzygnęła inny przetarg dotyczący remontu elementów wyposażenia ORP Orzeł. Przedsiębiorstwo DROPPEN F.G., za 16,5 tys zł, ma naprawić pompę wirową chłodzenia wałów NCW 40/15 ‒ w tym postępowaniu rywalizowały cztery podmioty.

Czytaj także: ORP Orzeł do remontu

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Lockheed Martin dostarczy wyrzutnie Mk 41 VLS

Lockheed Martin podpisał umowę w sprawie produkcji i dostaw wyrzutni rakiet Mk 41 VLS ...

Modernizacja Black Hawków postępuje

Northrop Grumman poinformował, że pakiet modernizacyjny awioniki przygotowany do modernizacji wielozadaniowych śmigłowców transportowych Black ...

MSPO 2019: Herkulesy i Javeliny dla Polski

Podczas MSPO w Kielcach doszło do podpisania dwóch dokumentów związanych z chęcią pozyskania kolejnych ...