ORP Orzeł do remontu

Okręt podwodny ORP Orzeł. Fot./Marynarka Wojenna.

W drugiej połowie sierpnia udało się rozstrzygnąć dwa postępowania przetargowe związane z naprawą kolejnych systemów okrętu podwodnego ORP Orzeł.

Komenda Portu Wojennego w Gdyni zawarła umowy z firmą Artur Gołdyn Przedsiębiorstwo Droppen dotyczącej naprawy systemu powietrza na tym okręcie. Prace mają kosztować 147 tys. zł brutto.

Czytaj także: Marynarka Wojenna dostanie AW101

Postępowanie przetargowe uruchomiono 31 lipca, a termin składania ofert ustalono na 6 sierpnia. W ostatnich tygodniach to drugi sukces tej firmy. Wcześniej uzyskała zamówienie na naprawę pomp wirowych chłodzenia mechanizmów za 23,5 tys. złotych.

Także w sierpniu Komenda Portu Wojennego w Gdyni rozstrzygnęła postępowanie przetargowe w sprawie naprawy wyrzutni torpedowych na Orle. Była to kolejna próba znalezienia wykonawcy tej pracy. Ostatnia zakończyła się 17 czerwca ze względu na brak ofert niepodlegających odrzuceniu. W przetargu, który ogłoszono 31 lipca, zgłosiło się trzech oferentów – zwycięstwo przyznano firmie Balt-Yard z Gdyni, która wyceniła swoje usługi na kwotę 44,5 tys. zł brutto.

Czytaj także: ORP Wodnik do naprawy

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Rosjanie mają sposób na sankcje

Nowe rozporządzenie rządu uprościło reeksport rosyjskiego uzbrojenia. Wystarczyła drobna zmiana prawa. Zgodnie z postanowieniem ...

Nowe spadochrony dla wojska

Inspektorat Uzbrojenia rozpoczął negocjację z firmą Air-Pol związane z zakupem partii zestawów spadochronowych Dedal. ...

Rosja straciła największego importera swojej broni

Amerykańskie sankcje uderzyły w rosyjski eksport broni. Indie - największy kupiec rosyjskiej broni na ...