Rosjanie rozpoczynają budowę dwóch okrętów podwodnych

Pamiątkowe plakietki wykonane z okazji położenia stępek nowych okrętów podwodnych. Fot. Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej.

W stoczni Admiralicji w Sankt Petersburgu odbyła się podwójna uroczystość położenia stępek pod dwa konwencjonalne okręty podwodne projektu 636.3. Jednostki trafią Floty Pacyfiku.

Okręty B-588 Ufa i B-602 Magadan będą drugą parą jednostek projektu 636.3 dla komponentu rosyjskiej floty na Dalekim Wschodzie. Łącznie, na mocy kontraktu pomiędzy stocznią i Ministerstwem Obrony Federacji Rosyjskiej z 2016 r., dla Floty Pacyfiku zbudowanych zostanie sześć takich okrętów.

Czytaj także: Osiem rosyjskich atomowych okrętów podwodnych na Północnym Atlantyku

Pierwszy z nich, B-274 Pietropawłowsk Kamczacki, wejdzie do służby pod koniec listopada tego roku. Druga jednostka, B-603 Wołchow, znajduje się w budowie od lipca 2017 r. i do końca roku ma zostać zwodowana. Ostatnia para, której budowa ma zacząć się w przyszłym roku, ma trafić do służby w 2022 r.

Obecnie w Marynarce Wojennej Federacji Rosji jest eksploatowanych sześć okrętów projektu 636.3, które wprowadzono do służby w latach 2014-2016. Wszystkie trafiły do Floty Czarnomorskiej.

Czytaj także: Polskie okręty podwodne znikają za horyzontem

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Rosja: Wojskowy dron omal nie uderzył w dom

Najnowszy bezpilotowy „Orion” rozleciał się na kawałki i spadł w odległości kilkudziesięciu metrów od ...

Australia zakończyła modernizację samolotów szkoleniowych

Departament Obrony Australii poinformował o zakończeniu programu modernizacji odrzutowych samolotów szkolenia zaawansowanego BAE Systems ...

Korupcja spowalnia przezbrojenie armii

Szefostwo jednego z największych producentów samolotów zostało odwołane. Kilka zakładów przemysłu zbrojeniowego zostało sparaliżowane rewizjami ...