Rosjanie rozpoczynają budowę dwóch okrętów podwodnych

Pamiątkowe plakietki wykonane z okazji położenia stępek nowych okrętów podwodnych. Fot. Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej.

W stoczni Admiralicji w Sankt Petersburgu odbyła się podwójna uroczystość położenia stępek pod dwa konwencjonalne okręty podwodne projektu 636.3. Jednostki trafią Floty Pacyfiku.

Okręty B-588 Ufa i B-602 Magadan będą drugą parą jednostek projektu 636.3 dla komponentu rosyjskiej floty na Dalekim Wschodzie. Łącznie, na mocy kontraktu pomiędzy stocznią i Ministerstwem Obrony Federacji Rosyjskiej z 2016 r., dla Floty Pacyfiku zbudowanych zostanie sześć takich okrętów.

Czytaj także: Osiem rosyjskich atomowych okrętów podwodnych na Północnym Atlantyku

Pierwszy z nich, B-274 Pietropawłowsk Kamczacki, wejdzie do służby pod koniec listopada tego roku. Druga jednostka, B-603 Wołchow, znajduje się w budowie od lipca 2017 r. i do końca roku ma zostać zwodowana. Ostatnia para, której budowa ma zacząć się w przyszłym roku, ma trafić do służby w 2022 r.

Obecnie w Marynarce Wojennej Federacji Rosji jest eksploatowanych sześć okrętów projektu 636.3, które wprowadzono do służby w latach 2014-2016. Wszystkie trafiły do Floty Czarnomorskiej.

Czytaj także: Polskie okręty podwodne znikają za horyzontem

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Amerykański F-35A w locie z F-16E Block 60 lotnictwa ZEA. Fot./US Air Force.

Joe Biden wyhamował eksport amerykańskiego uzbrojenia

Tegoroczny styczeń jest interesujący dla wszystkich analizujących amerykańskie programy eksportu uzbrojenia. Po raz pierwszy ...

Amerykanie rozpoczynają budowę czwartego śmigłowcowca typu America

Koncern stoczniowy Huntington Ingalls Industries podpisał umowę dotyczącą rozpoczęcia prac przy czwartym wielozadaniowym okręcie ...

Thunderbolty pozostaną w służbie do połowy lat 30. XXI wieku

Siły powietrzne Stanów Zjednoczonych zakończyły instalację ostatniego ze 173 zestawów modernizacyjnych poszycia skrzydeł dla ...