Polskie systemy rozpoznania elektronicznego do remontu

Śmigłowiec rozpoznania elektronicznego W-3WA ŚRR-10 Procjon-3/2. Fot./ WZE.

3. Regionalna Baza Logistyczna z Krakowa rozpoczęła negocjacje z Instytutem Technicznym Wojsk Lotniczych w sprawie przeprowadzenia prac serwisowych systemu rozpoznania elektronicznego Procjon.

Zaproszenie do rozpoczęcia negocjacji wystosowano 19 lipca, według szacunków zamawiającego umowa może mieć wartość około 1 mln złotych netto.

Czytaj także: PZL-Świdnik z umową na serwis śmigłowców

System Procjon ma być w pełnej gotowości do działań we wrześniu tego roku. Termin nie jest przypadkowy. Na wrzesień zaplanowano duże ćwiczenia wojskowe na Rosji i Białorusi, które będą obserwowane przez pododdziały rozpoznania Sił Zbrojnych RP.

ITWL realizował już serwis systemu Procjon w latach 2016-2018, to zaś ‒ przy braku innego oferenta w normalnej procedurze przetargowej ‒ spowodowało, że zamawiający wystosował zaproszenie do negocjacji z wolnej ręki.

Systemy rozpoznania elektronicznego Procjon-2, Procjon-3, Procjon-3/2, są dziełem Wojskowych Zakładów Elektronicznych z Zielonki. Systemy wykorzystuje 7. Dywizjon Lotniczy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w śmigłowcach W-3 Sokół (W-3RR Procjon-2), i W-3WA Huzar (ŚRR-10 Procjon-3 i ŚRR-10 Procjon-3/2).

Czytaj także: Specjaliści sprawdzą, czy polskimi śmigłowcami można jeszcze latać

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Amerykanie rozpoczynają budowę czwartego śmigłowcowca typu America

Koncern stoczniowy Huntington Ingalls Industries podpisał umowę dotyczącą rozpoczęcia prac przy czwartym wielozadaniowym okręcie ...

Hiszpania buduje nowe fregaty

Rząd Hiszpanii zatwierdził formalnie wydatek 4,326 mld euro na budowę serii fregat wielozadaniowych typu ...

AMRAAM-y dla australijskich NASAMS-ów

Departament Stanu USA poinformował o wydaniu zgody na sprzedaż do Australii partii kierowanych pocisków ...