USS John F. Kennedy nabiera kształtów

Osadzenie wyspy nadbudówki na kadłubie budowanego lotniskowca John F. Kennedy (CVN 79). Fot./Huntington Ingalls Industries.

W stoczni Huntington Ingalls Industries w Newport News odbyła się uroczystość zamontowania nadbudówki lotniskowca USS John F. Kennedy (CVN 79) .

Zamontowanie wyspy-nadbudówki USS John F. Kennedy powoduje, że struktura lotniskowca staje się gotowa w ponad 90 proc. Tym samym oznacza to, że proces budowy wyprzedza zakładany harmonogram o około trzy miesiące. Wodowanie okrętu planowane jest na ostatni kwartał tego roku.

Czytaj także: US Navy odmładza flotę lotniskowców

W kolejnych kliku miesiącach trwać będzie montaż pozostałych modułów kadłubowych i realizowany będzie kolejny etap wyposażania jednostki.

Do służby okręt ma trafić w 2022 r. Będzie to drugi lotniskowiec w służbie US Navy noszący imię prezydenta Kennedy’ego.  Pierwszy, lotniskowiec typu Kitty Hawk (CV 67), służył w US Navy w latach 1968-2007.

Czytaj także: Amerykańskie F-35 na brytyjskim lotniskowcu

W US Navy od lipca 2017 r. służy prototypowy okręt USS Gerald R. Ford (CVN 78). Departament Obrony zamówił dwa kolejne lotniskowce tego typu. CVN 80 otrzyma nazwę Enterprise. Budowa jednostki ruszyła jego w sierpniu 2017 r. Następny w kolejce, CVN 81, nie otrzymał jeszcze nazwy.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Zielone światło dla belgijskich dronów

Belgia otrzymała zgodę Departament Stanu USA na zakup bezzałogowych systemów rozpoznawczych z aparatami latającymi ...

Saab oficjalnie w fińskim przetargu

Koncern Saab poinformował o złożeniu oferty w fińskim przetargu HX. Samolot wielozadaniowy JAS-39 Gripen ...

Ukraina chce mieć rakiety średniego zasięgu

Prezydent Poroszenko uważa, że zawieszenie działania traktatu INF jest szansą dla jego kraju Według ...