Zgodnie z informacjami, które zostały upublicznione wraz z zatwierdzeniem i przesłaniem dokumentacji wniosku w ramach programu Foreign Military Sales do Kongresu, Litwa jest zainteresowana zakupem ośmiu wyrzutni M142 wraz z pakietem uzbrojenia, który obejmuje 36 kontenerów („sześciopaków") z pociskami M30A2 GMLRS, 36 „sześciopaków" z pociskami M31A2, 36 z pociskami XM403 ER GMLRS (łącznie 648 rakiet) oraz 18 pojedynczych pojemników z pociskami dalekiego zasięgu M57 ATACMS. Dodatkowo Litwa jest zainteresowana rakietami ćwiczebnymi M28A2 LCRRPR oraz wsparciem logistycznym i szkoleniowym. Całość wyceniono na maksymalną kwotę 495 mln dolarów. Wartym odnotowania jest fakt zgody na sprzedaż, nadal będących w fazie rozwoju, pocisków XM403 ER GMLRS o zasięgu do 150 km, które przechodzą obecnie próby w Stanach Zjednoczonych.

Rząd Litwy zatwierdził plan zakupu systemu HIMARS w październiku tego roku. Umowa międzyrządowa miałaby zostać podpisana do końca 2022 r., co nadal wydaje się być realne.

Użytkownikami systemu HIMARS w Europie Środkowej są obecnie Rumunia i Ukraina. Polska 20 wyrzutni wraz z pociskami M30A2, M31A2 i M57 odbierze w przyszłym roku, a w lipcu tego roku zakup sześciu sztuk został autoryzowany przez amerykańskie władze na wniosek Estonii. Zakup polowych systemów rakietowych w Stanach Zjednoczonych ma związek z dążeniem rozbudowy potencjału obronnego Litewskich Sił Zbrojnych, co jest wynikiem zmiany sytuacji militarnej w regionie po rosyjskiej napaści na Ukrainę.