W ramach umowy, której wartość wynosi 542 mln dol, producent dostarczy sześć VH-92A Superhawk I partii wstępnej. Zamówienie obejmuje także pakiet wsparcia producenta i logistyczny. Realizację zlecenia zaplanowano na do kwietnia 2022 r. W momencie podpisania uruchomiono całość środków. Pierwsza maszyna trafić ma do użytkownika w 2020 r.

Czytaj także: Sikorsky zdobył finansowanie na śmigłowce King Stallion

Śmigłowce VH-92A Superhawk mają służyć do transportu prezydenta Stanów Zjednoczonych i innych ważnych urzędników państwowych. W tej roli zastąpią inne śmigłowce wyprodukowane przez firmę Sikorsky – leciwe VH-3D Sea King i nieco nowsze VH-60N White Hawk.

Dotychczas producent dostarczył sześć przedseryjnych VH-92A, które służą do prób, certyfikacji i wypracowania procedur operacyjnych. W przyszłości mają zostać doprowadzone do standardu seryjnego.

Czytaj także: Nowy śmigłowiec ratownictwa bojowego dla US Air Force

Łącznie eskadra HMX-1, należąca do US Marine Corps, ma dysponować 23 śmigłowcami VH-92A Superhawk. Ich uzupełnieniem są samoloty transportowe pionowego startu i lądowania MV-22B Osprey, a w przyszłości ma także otrzymać ciężkie śmigłowce CH-53K King Stallion.