Aktualizacja: 24.11.2024 20:12 Publikacja: 16.07.2020 17:51
Fot./Roman Bosiacki
Foto: Fot./Roman Bosiacki
Jak dowiedział się „Radar” Polska Grupa Zbrojeniowa nie rezygnuje z udziału w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego. Zakres obecności na tegorocznych targach uzależnia jednak od zagrożeń i sytuacji spowodowanej pandemią, czyli warunków sanitarnych
– Forma naszego zaangażowania uzależniona będzie od sytuacji zdrowotnej panującej w kraju. Podstawowym kryterium niezmiennie pozostaje troska o bezpieczeństwo odwiedzających i pracowników PGZ, a także rachunek ekonomiczny – stwierdza zarząd spółki w specjalnym komunikacie.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, zatwierdził umowę ramową na dostawy nowych pojazdów dla Wojska Polskiego.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, poinformował, że Rada Modernizacji Technicznej zatwierdziła projekt cięższego niż bwp Borsuk wozu.
MON zamawia w HSW ponad tysiąc nowych bojowych wozów piechoty Borsuk. Skonstruowane w kraju, uzbrojone i wyposażone w zaawansowaną elektronikę zwiastują w armii rewolucję.
Rząd zdecydował o znaczącym podniesieniu potencjału artyleryjskiej zbrojowni HSW. Premier Morawiecki zapowiedział dokapitalizowanie huty i innych zbrojeniowych firm z Podkarpacia.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, podpisał aneks do umowy na dostawy kolejnej partii karabinków MSBS Grot.
Na kieleckich targach uzbrojenia Jelcz zaprezentował trzecią generację wojskowych ciężarówek, tym razem z niezależnym zawieszeniem. To pierwsza taka ciężarówka, która w Polsce ma szansę wejść do produkcji.
Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia zaprezentował po raz pierwszy makietę przeciwpancernego zestawu rakietowego krótkiego zasięgu Moskit SR.
Przedstawiciele Huty Stalowa Wola i koncernu BAE Systems zawiązali współpracę w programie 155 mm armatohaubicy samobieżnej Krab i innych projektów artyleryjskich.
O szukaniu technologicznych odpowiedzi na zagrożenia, ofercie sprzętowej dla polskiej armii, wspieraniu społecznych inicjatyw, a także znaczeniu współpracy gospodarczej dla bezpieczeństwa mówi Wes Kremer, prezes Raytheon Missiles & Defense, odpowiadającego m.in. za dostawy systemu Patriot.
Raytheon Technologies, amerykański gigant zbrojeniowy i technologiczny, dostarczy Polsce nie tylko przeciwrakietowe zestawy systemu Patriot. Firma ma także wkład w budowę i uzbrojenie supermyśliwców F-35, które w tym roku w ramach lotniczego kontraktu stulecia zamówiły Siły Powietrzne RP.
Bez orkiestry, parad, popisowych prezentacji firm wystartowały w Kielcach targi zbrojeniowe MSPO.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas