Aktualizacja: 04.12.2024 17:18 Publikacja: 09.09.2020 13:00
Dzięki współpracy Raytheon Technologies z Centrum Nauki Kopernik warszawska młodzież poznaje tajniki techniki podczas warsztatów w FabLabie. Fot./materiały prasowe
Foto: Dzięki współpracy Raytheon Technologies z Centrum Nauki Kopernik warszawska młodzież poznaje tajniki techniki podczas warsztatów w FabLabie. Fot./materiały prasowe
Raytheon i United Technologies niedawno połączyły się, tworząc Raytheon Technologies. Czy to duża zmiana w amerykańskiej branży zbrojeniowej?
Wes Kremer: W kwietniu Raytheon i United Technologies połączyły się jako równorzędne firmy w ramach fuzji, tworząc Raytheon Technologies. Nowa firma dzieli się teraz na cztery jednostki biznesowe: Raytheon Missiles & Defense, Raytheon Intelligence & Space, Pratt & Whitney oraz Collins Aerospace. Rozmiary i zakres działalności firmy w połączeniu z jej większą obecnością na rynku tworzą istotne efekty skali, które pozwalają nam tworzyć i dostarczać lepsze kompleksowe rozwiązania i technologie następnej generacji w szybszy i bardziej ekonomiczny sposób.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, zatwierdził umowę ramową na dostawy nowych pojazdów dla Wojska Polskiego.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, poinformował, że Rada Modernizacji Technicznej zatwierdziła projekt cięższego niż bwp Borsuk wozu.
MON zamawia w HSW ponad tysiąc nowych bojowych wozów piechoty Borsuk. Skonstruowane w kraju, uzbrojone i wyposażone w zaawansowaną elektronikę zwiastują w armii rewolucję.
Rząd zdecydował o znaczącym podniesieniu potencjału artyleryjskiej zbrojowni HSW. Premier Morawiecki zapowiedział dokapitalizowanie huty i innych zbrojeniowych firm z Podkarpacia.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, podpisał aneks do umowy na dostawy kolejnej partii karabinków MSBS Grot.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Na kieleckich targach uzbrojenia Jelcz zaprezentował trzecią generację wojskowych ciężarówek, tym razem z niezależnym zawieszeniem. To pierwsza taka ciężarówka, która w Polsce ma szansę wejść do produkcji.
Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia zaprezentował po raz pierwszy makietę przeciwpancernego zestawu rakietowego krótkiego zasięgu Moskit SR.
Przedstawiciele Huty Stalowa Wola i koncernu BAE Systems zawiązali współpracę w programie 155 mm armatohaubicy samobieżnej Krab i innych projektów artyleryjskich.
Raytheon Technologies, amerykański gigant zbrojeniowy i technologiczny, dostarczy Polsce nie tylko przeciwrakietowe zestawy systemu Patriot. Firma ma także wkład w budowę i uzbrojenie supermyśliwców F-35, które w tym roku w ramach lotniczego kontraktu stulecia zamówiły Siły Powietrzne RP.
Bez orkiestry, parad, popisowych prezentacji firm wystartowały w Kielcach targi zbrojeniowe MSPO.
Huta Stalowa Wola podpisała umowę współpracy z czeską spółką Tatra Export.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas