Oferta tej firmy była jedyną, która wpłynęła do zamawiającego. Ma ona wartość 4,7 mln zł brutto i mieściła się w zakładanym budżecie. Podpisanie umowy zaplanowano na najbliższe dni, co umożliwi rozpoczęcie realizacji usługi. Postępowanie przetargowe w powyższym zakresie uruchomiono 18 września ub.r. Ze względu na charakter zadania, Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia przekazano wyłącznie wykonawcom zaproszonym do składania ofert ostatecznych.

Czytaj także: Wsparcie techniczne artylerii ORP Ślązak

Spółka Thales, na mocy umowy z grudnia 2013 r., stała się dostawcą zintegrowanego systemu walki do, budowanej wówczas, korwety patrolowej. W ramach umowy okręt otrzymał:

  • system zarządzania walką TACTICOS, trójwspółrzędną stację radiolokacyjną SMART-S Mk 2,
  • system i kierowania ogniem STIR 1.2 EO Mk 2
  • optoelektroniczny system obserwacji Mirador.
"ORP Ślązak. Fot./Marynarka Wojenna RP."

ORP Ślązak. Fot./Marynarka Wojenna RP.

radar.rp.pl

Całość zintegrowano z systemami innych producentów zamontowanymi na jednostce. Nie może więc dziwić fakt, że był to jedyny podmiot, który mógł złożyć kompleksową ofertę wsparcia eksploatacji tych urządzeń zamontowanych na ORP Ślązak.

Czytaj także: Thales Polska będzie wspierać eksploatację ORP Ślązak

Korweta patrolowa, będąca jednym z najnowszych nabytków Marynarki Wojennej, odbywa intensywnie badania eksploatacyjno-wojskowe. W ostatnich tygodniach 2020 r. brała udział w ćwiczeniach Okrętowej Grupy Zadaniowej i odbyła pierwszy rejs na Morze Północne.