Thales Polska będzie wspierać eksploatację ORP Ślązak

Patrolowiec ORP Ślązak. Fot./st. chor. sztab. mar. Piotr Leoniak/3. FO.

Komenda Portu Wojennego w Gdyni opublikowała informację o otwarciu ofert w postępowaniu przetargowym dotyczącym dostawy technicznych środków materiałowych przeznaczonych do sensorów i systemu bojowego zamontowanych na korwecie patrolowej ORP Ślązak.

Jedynym podmiotem, który złożył ofertę ostateczną w postępowaniu jest firma Thales Polska. Jej wartość wynosi 4,7 mln złotych brutto. Co ważne, mieści się w zakładanym budżecie, który opiewał na 5,6 mln złotych brutto. Może to oznaczać, że umowa zostanie podpisana w ciągu najbliższych dni. Samo postępowanie ogłoszono 18 września tego roku, szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w SIWZ, która została przekazana wykonawcom zaproszonym do składania ofert.

Koncern Thales, na mocy umowy z grudnia 2013 r., jest dostawcą zintegrowanego systemu walki Ślązaka. W ramach umowy okręt otrzymał system walki Tacticos, stację radiolokacyjną SMART-2 Mk 2, system kierowania ogniem STING-EO Mk 2, a także optoelektroniczny system obserwacji Mirador. Całość została zintegrowana z innymi systemami zamontowanymi na jednostce. Nie może więc dziwić, że był to jedyny podmiot, który mógł złożyć kompleksową ofertę wsparcia eksploatacji ORP Ślązak.

Czytaj także: Wsparcie techniczne artylerii ORP Ślązak

Korweta patrolowa, będąca jednym z najnowszych nabytków Marynarki Wojennej, jest intensywnie eksploatowana. W ostatnich tygodniach brała udział w ćwiczeniach Okrętowej Grupy Zadaniowej, odbyła pierwszy rejs na Morze Północne. Poza wsparciem do sensorów i systemu bojowego, w ostatnich miesiącach, jednostki logistyczne Wojska Polskiego podpisały umowy na przegląd armaty Leonardo Super Rapid kalibru 76 mm (16 października), a także dostawy części zamiennych oraz narzędzi specjalistycznych do armat wraz z opracowaniem dokumentacji technicznej i realizacją cyklu szkolenia (14 lipca).

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Program Harpia: Przyspiesza zakup supermysliwca dla Polski

MON przyspiesza starania o nowe amerykańskie samoloty piątej generacji F-35A Lighting II. To one ...

Drużyna piechoty US Army. Fot./US DoD.

Czy US Army zwiększy liczebność drużyny piechoty?

Płk Alexis Rivera Espada, szef Laboratorium Walk Manewrowych Wojsk Lądowych w Fort Benning (Army’s ...

Jelcze z systemem samozaładowczym dla Wojska Polskiego

Inspektorat Uzbrojenia podpisał umowy z firmą Cargotec Poland w sprawie dostawy kolejnej partii zestawów ...