Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 03.07.2025 07:12 Publikacja: 24.06.2020 16:21
Samoloty F-16 480. Dywizjonu Myśliwskiego z bazy w Spangdahlem. Fot. USAF/Senior Airman Melody W. Howley.
Foto: Samoloty F-16 480. Dywizjonu Myśliwskiego z bazy w Spangdahlem. Fot. USAF/Senior Airman Melody W. Howley.
Być może wizyta w Waszyngtonie będzie momentem podpisania międzyrządowej umowy dotyczącej przekazania Polsce pięciu używanych średnich samolotów transportowych Lockheed Martin C-130H Hercules, pochodzących z nadwyżek sprzętowych US Air Force. Amerykanie zaproponowali Polsce te maszyny jeszcze w marcu 2019 r., w ramach programu Excess Defense Articles. W połowie maja tego roku Inspektorat Uzbrojenia poinformował, że umowa międzyrządowa znajduje się na etapie uzgadniania warunków.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, zatwierdził umowę ramową na dostawy nowych pojazdów...
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, poinformował, że Rada Modernizacji Technicznej zatwi...
MON zamawia w HSW ponad tysiąc nowych bojowych wozów piechoty Borsuk. Skonstruowane w kraju, uzbrojone i wyposaż...
Rząd zdecydował o znaczącym podniesieniu potencjału artyleryjskiej zbrojowni HSW. Premier Morawiecki zapowiedzia...
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, podpisał aneks do umowy na dostawy kolejnej partii k...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas