Maskpol dostarczy hełmy HP-05

Hełm HP-05. Fot./MASKPOL.

Polska Grupa Zbrojeniowa podpisała umowy dotyczące dostaw hełmów kompozytowych HP-05.

Porozumienie zrealizuje Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego MASKPOL.

Firma z Panek-Konieczek dostarczy Siłom Zbrojnym, w tym Wojskom Obrony Terytorialnej, 50 tysięcy takich hełmów. Dostawy zaplanowano na lata 2020-23. Koszt transakcji to 93,5 mln zł brutto. Pierwsze z nich trafia do użytkowników już w lipcu. Fakt prowadzenia negocjacji w sprawie tego zakupu został ujawniony przez ministra Mariusza Błaszczaka 23 kwietnia.

Czytaj także: Maskpol dostarczy hełmy wojsku

W przypadku Maskpol jest to druga umowa zawarta z MON w ciągu ostatnich tygodni. 22 maja podpisano kontrakt na dostawę w latach 2020-2021 485 tys. sztuk (wraz z opcją kontraktową) kompletów mundurów polowych wz. 124P/MON i mundurów letnich 124L/MON za 272,8 mln złotych.

Hełm HP-05 to jeden z najnowszych produktów w ofercie Maskpolu. Według danych katalogowych, ma on masę od 1,25 do 1,45 kg (w zależności od rozmiaru). Firma oferuje hełm z szynami do akcesoriów i gniazdem do montażu gogli noktowizyjnych. Dysponuje czteropunktowym systemem pasków nośnych z mechanizmem płynnej regulacji według indywidualnych potrzeb użytkownika. Spełnia odporność balistyczną wg normy PN-V-87001:2011, jest dostępny w trzech rozmiarach.

Czytaj także: Maski, kombinezony, filtry. Zbrojeniówka idzie z odsieczą

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Pierwszy Poseidon dla RAF gotowy

Boeing zakończył pracę przy produkcji pierwszego egzemplarza samolotu patrolowego bazowania lądowego Boeing P-8A Poseidon ...

AMRAAM-y dla Republiki Korei

Departament Stanu USA wydał zgodę na sprzedaż do Republiki Korei partii kierowanych pocisków „powietrze-powietrze” ...

F/A-18 Super Hornet następcą niemieckich Panavia Tornado

Rzecznik prasowy Ministerstwa Obrony Republiki Federalnej Niemiec potwierdził wcześniejsze, wówczas jeszcze nieoficjalne, doniesienia dotyczące ...