Maskpol dostarczy hełmy wojsku

Hełm balistyczny HP-05. Fot./Maskpol.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że wkrótce dojdzie do podpisania kontraktu na dostawy hełmów kompozytowych.

Kontrakt zrealizuje Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego Maskpol. Według słów ministra chodzi o zamówienie obejmujące 50 tys. hełmów. Będziet to pierwsza tego typu umowa w ramach akcji wspierania przemysłu obronnego w walce z kryzysem wywołanym pandemią wirusa SARS-CoV-2.

Czytaj także: Maskpol gotowy do walki z wirusem

Przedmiotem umowy będą hełmy balistyczne HP-05. Służą do ochrony przed uderzeniami odłamków i niektórych pocisków broni strzeleckiej. Jest to jeden z najnowszych produktów w ofercie Maskpolu. Według danych katalogowych ma on masę od 1,25 do 1,45 kg (w zależności od rozmiaru) i jest oferowany z szynami do akcesoriów i gniazdem do montażu gogli noktowizyjnych. Dysponuje czteropunktowym systemem pasów nośnych z mechanizmem płynnej regulacji wg indywidualnych potrzeb użytkownika. Spełnia odporność balistyczną wg normy PN-V-87001:2011 i jest dostępny w trzech rozmiarach.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Czechy dołączyły do MMTF

Republika Czeska przystąpiła do międzynarodowej inicjatywy Multinational Multirole Tanker Fleet (MMTF). Polega ona na ...

Przed nami wiele ważnych misji

Rozmowa z dr inż. Piotr Orleański, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk. Polska nauka ...

Kto dostarczy amunicję do polskich jastrzębi?

Pięciu oferentów zgłosiło się do przetargu na dostawę amunicji do działek wielozadaniowych samolotów bojowych ...