Moskit SR, podobnie jak zaprezentowany w poprzednim roku zestaw LR, opracowywany jest ze środków własnych Instytutu we współpracy z PCO. Docelowo Moskit SR ma pozwalać na zwalczanie celów opancerzonych w zakresie odległości od 100 do 2500 m (wersja LR do 5000 m). Masa jego pocisku ma wynosić 10 kg (Moskit LR 12 kg).

Masa zestawu, w skład którego wchodzą zespół obserwacyjno-celowniczy i pojemnik transportowo-startowego z pociskiem, wynosić ma 18 kg. Zestaw Moskit LR wraz z trójnogiem waży 26 kg, a w konfiguracji do strzelania z ramienia 20 kg. Dzięki temu możliwe będzie odpalanie pocisku z ramienia.

Czytaj także: Spike na rosomaku popilnuje przesmyku suwalskiego

Pocisk ma mieć średnicę 120 mm i długość 1150 mm (Moskit LR jest dłuższy o 100 mm). Tandemowa głowica kumulacyjna o przebijalności 700-800 mm stali za pancerzem reaktywnym ma pozwalać na zwalczanie każdego typu celu dzięki trybowi ataku z górnej półsfery (top attack; istnieje też możliwość lotu do celu po linii celowania). Celowniczy systemu ma mieć do dyspozycji tryby: wystrzel i zapomnij oraz wystrzel i koryguj. System ma umożliwiać zwalczanie również śmigłowców w zawisie. Kontynuacja prac nad zestawami Moskit LR/SR będzie zależała od uzyskania na ten cel zewnętrznego finansowania.