Wszystkie myśliwce MiG-29 dotąd eksploatowane przez jednostkę w Janowie koło Mińska Mazowieckiego do 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Królewie Malborskim. Poprzedziło to przeszkolenie personelu technicznego malborskiej bazy, niezbędne z racji różnic w wyposażeniu MiG-ów-29 23. BLT, które przeszły na przestrzeni ostatniej dekady doposażenie. Przebazowanie samolotów z mińskiej bazy będzie skutkowało sukcesywnym wycofywaniem z linii malborskich MiG-ów-29. Nie przeszły one modyfikacji w zbliżonym standardzie jak mińskie, a dodatkowo ich stan techniczny był gorszy.

Jak wskazuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych: „Głównym priorytetem jaki stoi przed 23. Bazą Lotnictwa Taktycznego jest realizacja umów na dostawę systemu uzbrojenia FA-50 w konfiguracji „gap-filler" (FA-50GF), dostawę systemu uzbrojenia FA-50 w konfiguracji FA-50PL oraz przygotowanie do przyjęcia nowego systemu – poprawa i dostosowanie infrastruktury lotniskowej".

Umowy dotyczące zakupu 48 samolotów KAI FA-50 zostały zawarte 16 wrześniu tego roku i mają wartość ponad 3 mld dolarów. Pierwszych 12 maszyn w konfiguracji FA-50GF ma zostać dostarczonych w drugiej połowie przyszłego roku. Szkolenie pilotów i personelu technicznego, który ma przejąć te maszyny miało rozpocząć się w listopadzie br. Dostawy 36 samolotów FA-50PL z docelowym wyposażeniem mają zostać zrealizowane w latach 2025-2028. Gdzie będą bazować dwie eskadry wyposażone w te maszyny dotychczas nie ujawniono.