Aktualizacja: 05.02.2025 15:15 Publikacja: 19.02.2019 07:16
Przenośno-przewoźny terminal satelitarny PPTS. Fot. WZŁ nr 1.
Foto: Przenośno-przewoźny terminal satelitarny PPTS. Fot. WZŁ nr 1.
Maksymalna wartość umowy z WZŁ nr 1 może wynieść 23,5 mln zł netto. Zastosowanie procedury negocjacji z wybranym oferentem jest związane z zakresem planowanych prac.
Negocjowany zakres usług seriwsowych obejmuje: przenośno-przewoźne terminale satelitarne PPTS, mobilne terminale satelitarne MTS Agawa, zestawy mobilne cichych radarów morskich ZM-CRM, mobilne kancelarie kryptograficzne MKK-03, mobilne moduły stanowiska dowodzenia MMSD, polowe kancelarie kryptograficzne PKK, aparatownie zarządzania systemem łączności AZSŁ, terenowo-interwencyjne wozy dowodzenia TIWD, mobilne maszty antenowe FTM 36/9 i FTM 24/5, systemy łączności działań specjalnych LOBIA-S, aparatownie radioodbiorcze krótkofalowe zmodernizowane ARO-KZ, punkty wymiany poczty polowej PWPP, a także elementy ruchome węzły łączności cyfrowej RWŁC-10.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, zatwierdził umowę ramową na dostawy nowych pojazdów dla Wojska Polskiego.
Dlatego nie warto liczyć na to, że „na pewno nic się nie stanie” albo „jakoś tam będzie”
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, poinformował, że Rada Modernizacji Technicznej zatwierdziła projekt cięższego niż bwp Borsuk wozu.
MON zamawia w HSW ponad tysiąc nowych bojowych wozów piechoty Borsuk. Skonstruowane w kraju, uzbrojone i wyposażone w zaawansowaną elektronikę zwiastują w armii rewolucję.
Rząd zdecydował o znaczącym podniesieniu potencjału artyleryjskiej zbrojowni HSW. Premier Morawiecki zapowiedział dokapitalizowanie huty i innych zbrojeniowych firm z Podkarpacia.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, podpisał aneks do umowy na dostawy kolejnej partii karabinków MSBS Grot.
Gen. dyw. Dariusz Łukowski zostanie powołany na szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Zastąpi na tym stanowisku Jacka Siewierę, który zrezygnował z pełnionej funkcji.
W całej Polsce rusza kwalifikacja wojskowa 2025. Potrwa do 30 kwietnia. Obejmie mężczyzn urodzonych w 2006 r. Kogo jeszcze?
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji stara się zachęcić młodych ludzi do wstępowania do klas mundurowych, czyli takich, nad którymi patronat ma policja oraz Straż Graniczna. Co proponuje MSWiA?
Służba w wojskach kolejowych w czasach PRL nie była represją – tak uważa resort rodziny i polityki społecznej. Dlatego nie będą oni traktowani tak samo jak ci, którzy byli kierowani do brygad budowlanych, kamieniołomów lub kopalni.
MON planuje wydać tylko dziesięć zezwoleń na tworzenie dodatkowych tzw. klas wojskowych w przyszłym roku szkolnym. Choć od kilku lat liczba uczniów w mundurach wzrasta, to resort obrony tłumaczy, że musi urealnić stan oddziałów przysposobienia wojskowego do „potrzeb i niżu demograficznego”.
Wojsko zmienia taktykę działania, aby utrudnić migrantom przenikanie na teren Polski. Ci próbują ciąć metalową barierę za pomocą szlifierek i przenoszą się w miejsce, gdzie granice chroni tylko drut żyletkowy i bagna.
Na finiszu są prowadzone na Politechnice Warszawskiej prace związane z budową komputera kwantowego. Maszyna ta będzie wykorzystywana przez Wojska Obrony Cyberprzestrzeni, a w przyszłości może pomóc w łamaniu szyfrów.
Premier Donald Tusk deklaruje przełamanie impasu w rozmowach dotyczących przyjęcia Ukrainy do Unii Europejskiej i zapowiada wysłanie kolejnej transzy uzbrojenia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas