Dziewiąty Independence w liniii

USS Charleston jest dziewiątym przedstawicielem typu Independence. Fot./US Navy

W Charleston w Południowej Karolinie odbyła się uroczystość wcielenia do służby wielozadaniowego okrętu wojennego USS Charleston (LCS 18). To kolejna jednostka typu Independence.

Okręt został zamówiony w grudniu 2010 r., a jego budowę zrealizowała stocznia Austal USA w Mobile w stanie Alabama. Uroczyste położenie stępki miało miejsce 28 czerwca 2016 r., a wodowanie 14 września 2017 r. USS Charleston jest dziewiątym przedstawicielem typu Independence. Podobnie jak pozostałe trafi do baz na Zachodnim Wybrzeżu. Pierwszym portem macierzystym jednostki będzie San Diego.

Stocznia w Mobile buduje obecnie sześć kolejnych okrętów tego typu. Dodatkowo Departament Obrony zamówił cztery kolejne, które mają zamknąć budowę całej serii.

Według planów, w bieżącym roku US Navy planuje wysłać do działań operacyjnych dwa okręty typu Independence (USS Montgomery i USS Gabrielle Giffords), które zostaną przebazowane w tym celu do Singapuru. W oparciu o tę bazę mają pełnić zadania na wodach Azji Południowo-Wschodniej.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Japonia coraz bliżej zamówienia drugiej partii F-35

Japonii otrzymałą zgodę Departament Stanu na zakup drugiej partii wielozadaniowych samolotów bojowych rodziny Lockheed ...

Amerykanie stracili kolejnego F-35

W Kalifornii doszło do wypadku lotniczego, który zakończył się rozbiciem wielozadaniowego samolotu bojowego Lockheed ...

Raki, rosomaki, mundury i amunicja. MON na wiosennych zakupach

40 egzemplarzy samobieżnych moździerzy kołowych Rak, 20 artyleryjskich wozów dowodzenia na podwoziu Rosomaka i ...