Powstanie nowy gigant przemysłu zbrojeniowego

United Technologies przejmuje spółkę Raytheon. Fot./Bloomberg Photographer: Matthew Staver/Bloomberg *** Local Caption ***

Już wkrótce przemysł zbrojeniowy zyska nowego potężnego gracza – spółkę Raytheon Technologies. Powstanie z połączenia United Technologies i Raytheon.

Przed nami duże przetasowanie na zbrojeniowym rynku. Kierownictwo United Technologies porozumiało się z Raytheon i wyraziło zgodę na przejęcie firmy. Transakcja będzie bezgotówkowa. Do fuzji dojdzie na podstawie rozdzielenia akcji w nowym podmiocie. Podział udziałów w Raytheon Technologies wyniesie odpowiednio 57 proc. do 43 proc. dla udziałowców poszczególnych spółek.

Czytaj także: Polska wyjątkowym sojusznikiem dla USA! IBCS coraz bliżej „Wisły”

Z połączenia dwóch spółek powstanie gigant, którego roczne przychody szacowane są obecnie około 74 mld dol. Będzie to druga na świecie spółka branży zbrojeniowej, za Lockheed Martin.

Cały proces fuzji zakończy się w 2020 r. Zanim do niej dojdzie United Technologies musi jeszcze wydzielić ze swojej grupy dwie firmy. Pierwsza z nich to producent wind Otis. Druga to spółka Carrier, producent systemów klimatyzacji. Są to jedyne firmy w portfelu, których nie obejmie fuzja z Raytheonem.

Czytaj także: Raytheon: czas na zamówienie kolejnych baterii Patriotów

Fuzja „zdefiniuje przyszłość branży lotniczej oraz obronnej” – wskazuje cytowany w komunikacie Greg Hayes, prezes United Technologies.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

RSN Fearless

Wodowanie RSN Fearless

26 stycznia w stoczni ST Engineering w Singapurze odbyła się uroczystość wodowania wielozadaniowej korwety ...

Luftwaffe kupuje nowe śmigłowce

Niemcy formalnie rozpoczęli postępowanie przetargowe STH (Schwere Transporthubschrauber), którego celem jest zakup nowych ciężkich ...

Airbus: uderzeniowy Tiger dostanie nowe pazury

Europejska Organizacja do spraw Współpracy w Zakresie Uzbrojenia OCCAR zleciła producentowi - Airbus Helicopters ...