Wodowanie RSN Fearless

RSN Fearless
RSN Fearless
Wodowanie sigapurskiej wielozadaniowej korwety RSN Fearless. Fot. Ministerstwo Obrony Singapuru.

26 stycznia w stoczni ST Engineering w Singapurze odbyła się uroczystość wodowania wielozadaniowej korwety RSN Fearless. Jest to ósma i jednocześnie ostatnia jednostka tego typu zbudowana na zamówienie marynarki wojennej Singapuru.

Budowa okrętu rozpoczęła się na początku 2018 r. Obecnie w służbie znajduje się już pięć okrętów, a pozostałe trzy mają dołączyć do nich do końca 2020 roku. Głównym zadaniem jednostek są zadania patrolowe na wodach okalających Singapur i zabezpieczenie okolicznych szlaków żeglugowych, które są narażone na ataki ze strony zorganizowanych grup przestępczych.

Jednostki typu Independence powstały w lokalnej grupie przemysłowej ST Engineering i zostały zamówione w styczniu 2013 roku. Mają wyporność 1200 ton i długość 80 metrów. Etatowa załoga składa się z 23 osób, jednak przewidziano dodatkowe miejsca, m.in. dla zespołu technicznego lub grupy abordażowej.

Uzbrojenie RSN Fearless obejmuje 76 mm armatę automatyczną Leonardo Super Rapido, jedno bezzałogowe stanowisko Mk.38 z 25 mm armatą automatyczną, dwa bezzałogowe stanowiska Leonardo Hitrole z 12,7 mm i pionowe wyrzutnie do 12 kierowanych pocisków przeciwlotniczych MBDA MICA VL.

Na rufie znajduje się lądowisko dla średniego śmigłowca pokładowego.

 

Mogą Ci się również spodobać

Amazon rekrutuje wojskowych

Rok temu Amazon uruchomił w Polsce specjalny program rekrutacyjny skierowany do byłych żołnierzy. Amazon ...

Tureckie embargo nie dotyczy śmigłowców?

Napięcie na linii Ankara-Waszyngton najwyraźniej nie dotyczy śmigłowców. Turcja odebrała cztery transportowe Boeing CH-47F ...

Nowe pociski dla obrony antyrakietowej

Lockheed Martin podpisał kontrakt w sprawie produkcji kolejnej transzy pocisków przechwytujących przeznaczonych do systemu ...