Reklama
Rozwiń
Reklama

Szwecja zamawia systemy kontroli i dowodzenia

Szwedzka Administracja Materiałów Obronnych podpisała umowę na zaprojektowanie i wyprodukowanie szerokiego zestawu schronów dowodzenia i kontroli (C2).

Publikacja: 22.05.2024 20:41

Szwecja zamawia systemy kontroli i dowodzenia

Foto: materiały prasowe

Kontrakt, o wartości 117,5 mln euro, otrzymała firma Marshall.

Po formalnym przystąpieniu do NATO w marcu tego roku, Szwecja rozpoczyna szybki program cyfrowej modernizacji obronności w celu wsparcia procesu integracji z partnerami z Sojuszu Północnoatlantyckiego i zwiększenia ogólnej gotowości swoich sił zawodowych oraz rezerwy. Opisywany zakup jest więc zapewne jednym z pierwszych i jednym z wielu, jaki w najbliższym czasie czekają Szwedów. 

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Modernizacja Sił Zbrojnych
Borsuk zatwierdzony. MON podpisał umowę na nowe bwp dla wojska
Modernizacja Sił Zbrojnych
Jednak nie koreański? Ciężkiego bwp zbudujemy sami
Biznes
Pancerny drapieżnik z epoki cyfrowej. Borsuki dokonają rewolucji w polskiej armii
Przemysł Obronny
Miliardy dla polskiej zbrojeniówki. Huta Stalowa Wola zwiększa moce produkcyjne
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Modernizacja Sił Zbrojnych
Nowe Groty i karabiny wyborowe dla Wojska Polskiego
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama