Na stoisku Fabryki Bron jak informuje firma w komunikacie, zaprezentowana zostanie broń, która na co dzień znajduje się na wyposażeniu polskich służb mundurowych. Będzie to karabinek MSBS GROT w różnych układach i konfiguracjach, a także pistolety MPS oraz VIS 100.

- Prezentowane produkty to broń zaprojektowana i wyprodukowana przede wszystkim dla Sił Zbrojnych RP oraz służb mundurowych – mówi dr Wojciech Arndt, prezes zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom.

– Część jest już na wyposażeniu m.in. Straży Granicznej i Policji, a pozytywne rekomendacje od użytkujących ją funkcjonariuszy utwierdzają nas w przekonaniu, że te nowoczesne konstrukcje doskonale sprawdzają się nie tylko w Wojsku Polskim, ale i w służbie, która współcześnie odgrywa ogromną rolę, chroniąc bezpieczeństwa kraju oraz jego granic. Na targach prezentowany będzie także Modułowy Pistolet Samopowtarzalny (MPS), który zebrał bardzo dobre recenzje wśród znawców i wielbicieli strzelectwa - podkreśla.

Na szczególną uwagę zasługuje też karabin wyborowy MSBS Grot 762. Ten samopowtarzaly karabin wyborowy kalibru 7,62 mm to nowoczesna, oryginalna, polska konstrukcja, zasilana amunicją karabinową 7,62×51 mm NATO (.308 Win.), opracowana w dwóch wersjach z lufami długości 406 mm (16”) oraz 508 mm (20”). Jest efektem współpracy Fabryki Broni „Łucznik”- Radom i Wojskowej Akademii Technicznej.