Nowy produkt radomskiego zakładu zbrojeniowego to odpowiedź na potrzeby zarówno współczesnych służb mundurowych, jak i pasjonatów strzelectwa.

- Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach to jedno z najważniejszych wydarzeń w dziedzinie obronności na świecie. Dlatego wybraliśmy to miejsce, by zaprezentować po raz pierwszy MPS. Jestem niezmiernie dumny z naszego zespołu konstruktorów i ekspertów, którzy po wielu latach ciężkiej pracy stworzyli MPS. To nowoczesna konstrukcja stworzona z myślą o użytkowniku, która spełnia najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa – mówi dr Wojciech Arndt, prezes zarządu Fabryki Broni „Łucznik" – Radom.

Modułowy Pistolet Samopowtarzalny (MPS) kal. 9 x 19 mm to efekt wieloletnich badań i prac koncepcyjnych konstruktorów Fabryki Broni. Rozpoczęte nad nim pod koniec 2018 r. prace trwały do końca 2022 r. Broń skonstruowano z myślą o użytkownikach zarówno spośród służb mundurowych, jak i entuzjastów strzelectwa cywilnego.

Modułowy Pistolet Samopowtarzalny należy do grupy konstrukcji Optic Ready, dzięki czemu na zamku równolegle z przyrządami mechanicznymi można zamontować w jego tylnej części mikrokolimatory zwiększające precyzję i szybkość celnego strzelania. Wersja podstawowa pistoletu posiada komplet płytek (5szt.) umożliwiających montaż mikrokolimatorów różnych producentów. Broń zasilana jest z 15 nabojowych magazynków (opcjonalnie 17 nabojowego).

MPS to broń modułowa, co oznacza, że użytkownik ma możliwość dostosowania jej do swoich potrzeb. Dzięki zatrzaskowi magazynka oraz wymiennym nakładkom na chwyt, broń jest ergonomiczna i komfortowa w użyciu. Dodatkowo, obecność szyny Picatinny (zgodność z MIL Std. 1913) pozwala na montaż różnych akcesoriów optoelektronicznych.