RSS Impeccable przybył do Singapuru na pokładzie specjalnego statku przeznaczonego do transportu nietypowych ładunków - Rolldock Storm. Okręt przypłynął prosto z Niemiec, a dokładnie z Kiel, gdzie znajduje się stocznia Thyssenkrupp Marine Systems, producenta okrętu. Warto zaznaczyć, że całość miała miejsce kilka miesięcy temu, jednak przez cały ten czas lokalne władze czekały z dniem, kiedy okręt zostanie oficjalnie przedstawiony i wprowadzony do marynarki.

RSS Impeccable to okręt podwodny oznaczony przez producenta jako typ 218SG lub jako typ Invincible, jak określiła jednostki tego typu Marynarka Wojenna Singapuru. Docelowo kraj będzie posiadał cztery okręty tego typu, które zastąpią w linii starzejące się dwa szwedzkie okręty typu Archer oraz również dwa ex szwedzkie okręty typu Challenger.

Okręty typu 218SG to specjalna, eksportowa, wersja niemieckich okrętów stanowiących rozwinięcie typów 212A oraz 214. SG w tym przypadku oznacza, że jest to konstrukcja, która powstała specjalnie dla Singapuru, a dokładniej – jak podkreślają zarówno władze kraju jak i ich producent, są to okręty wręcz uszyte na miarę w myśl wymagań zamawiającego. Warto zaznaczyć, że to „szycie na miarę" oznacza nie tylko zaprojektowanie okrętów dokładnie pod kątem planowanych zadań oraz wymagań akwenów, na jakich mają operować, ale także, co także jest często podkreślane, zoptymalizowanych pod kątem fizjonomii przyszłych azjatyckich użytkowników.